پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

معاون حمل و نقل اداره کل حمل و نقل و پایانه های خراسان رضوی:


اولویت اول اداره کل حمل و نقل خراسان رضوی، ارتقای ایمنی حمل و نقل مسافر و بار است

تاریخ انتشار: 1395/02/14

معاون حمل و نقل اداره کل حمل و نقل و پایانه های خراسان رضوی گفت: اولویت اول اداره کل حمل و نقل و پایانه های خراسان رضوی، ارتقای ایمنی حمل و نقل مسافر و بار است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های خراسان رضوی، جعفر شهامت در همايش آموزشي حمل و نقل ايمن که با حضور مديران عامل شركت هاي حمل و نقل، مديران آموزشي این شركت، تشكل هاي صنفي و اعضاي هيئت اجراي جمعيت طرفداران ايمني راه هاي استان برگزار شد، افزود: 55 تا 60 درصد تصادفات به دلیل عدم توجه به جلو اتفاق می افتد که بی شک این اتفاق به دلیل وجود مشکل مهارتی و رفتاری در بعضی رانندگان است و این امر را نمی توان به پای جاده انداخت.

وی با بیان این که اشتباهات انسانی نقش پررنگی در تصادفات دارد، ادامه داد: تمرکز بر رفتارهای ترافیکی نیز بسیار مهم است و از مربیان درخواست می کنم در کنار سرفصل های رسمی، حتما روی نکات جنبی هم توجه داشته باشند.

معاون حمل و نقل اداره کل حمل و نقل و پایانه های خراسان رضوی خاطرنشان کرد: بهره وری حمل و نقل موضوع دیگری است که بسیار در سیاست های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای پررنگ است.

وی افزود: در حوزه مسافر مواردی همچون حقوق مسافر و برند برای ما بسیار مهم است که طرح همنامی از آن استخراج شده است. همچنین برخورد راننده تاثیر بسزایی دارد.

شهامت ادامه داد: در موضوع جابجایی کالا نیز موضوعات بهره وری عمدتا به کاهش هزینه ها اشاره دارد که رانندگان عزیز باید در این زمینه راهنمایی شوند.

وی ضمن تاکید بر اجرای مقررات، اظهار داشت: استفاده به روز از امکانات موجود در پایانه ها نیز از مواردی است که به رانندگان کمک می کند.

معاون حمل و نقل اداره کل حمل و نقل و پایانه های خراسان رضوی همچنین از برگزاری دوره آموزش مدیران فنی شرکت های حمل و نقل مسافر طی دو هفته آینده خبر داد و افزود: مدیران فنی حتما باید گواهی شرکت در این دوره را کسب کنند. از تشکل ها تقاضا می کنم نهایت همکاری در برگزاری با کیفیت این دوره را داشته باشند.

وی ادامه داد: همان اهمیتی که معاینه فنی خودروها دارد، عملکرد مدیران فنی شرکت ها نیز دارد.

شهامت با اشاره به اهمیت مباحث آموزشی، گفت: از شرکت های مسافربری انتظار می رود که اولا مباحثی که در کلاس ها ارائه و به رانندگان و شرکت ها منتقل می شود، حتما منطبق با اولویت های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای باشد.

وی از مربیان نیز خواست که اولا خودشان از آخرین ضوابط و مقررات حوزه حمل و نقل آگاهی کسب کنند. همچنین مطالبی که در کلاس های آموزشی ارائه می کنند را به روز کنند و در جریان بخشنامه های جدید نیز قرار گیرند.

معاون حمل و نقل اداره کل حمل و نقل و پایانه های خراسان رضوی با تاکید بر افزایش کیفیت در بخش حمل و نقل مسافری، اظهار داشت: حقوق راننده، صاحب کالا و وظایف شرکت های حمل و نقل کالا باید شفاف و مشخص شود.

وی افزود: دوره آموزش رانندگان بین المملی نیز در دستور کار است که امسال حتما برگزار می شود.

شایان ذکر است؛ در این همایش همچنین محمد علي خاني رئيس اداره حمل و نقل كالا، ابوالفضل گنجي رئيس اداره حمل و نقل مسافر و نصير برادران رئيس اداره ايمني و ترافيك اداره كل حمل و نقل و پایانه های خراسان رضوی و همچنین رضا زاده مسئول آموزش جمعيت طرفداران ايمني راهها درخراسان رضوي سخنانی ایراد کردند./

 مشخصات:
نظرات: *