پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی:


راهکار ارتقای بهره وری در حمل ونقل افزایش تعاونی ها در بخش است

تاریخ انتشار: 1395/06/21

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: یکی از راهکارهای موثر براي ارتقای بهره وری در حمل ونقل، افزایش تعداد تعاونی ها در این بخش است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی، جواد وحدتی فرد در دیدار رییس اتاق تعاون خراسان رضوی، رییس اتحادیه تعاونی های حمل و نقل خراسان رضوی و چند تن دیگر از فعالان این بخش که به مناسبت هفته تعاون انجام شد، با عرض تبریک هفته تعاون به دست اندر کاران تعاون به ویژه تعاونی های حمل ونقل افزود: در حال حاضر حدود ۵۰ هزار راننده در بخش حمل و نقل عمومی جاده ای خراسان رضوی فعال هستند که حدود ۴۰ هزار نفر از آنان خود مالک هستند.

وی ادامه داد: یکی از گزینه های پیشنهادی برای ارتقا بهره وری حمل و نقل افزایش تعداد تعاونی ها در این بخش است

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی اظهار داشت راهی نداریم جز اینکه این چهل هزار راننده خود مالک در استان را به سمت حضور در تعاونی های حمل و نقل سوق دهیم اما این هنر و مدیریت شماست که بتوانید شرایط را برای حضور آنان در تعاونی ها فراهم کنید و معایب کار برطرف شود.

وی با بیان اینکه ناوگان حمل و نقل سرمایه ملی است،افزود در حال حاضر متوسط مسافتی که ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده ای کشورمان طی می‌کند در حالت خوشبینانه نود هزار کیلومتر در سال است ،اما این رقم در کشورهای پیشرفته حدود دویست و پنجاه هزار کیلومتر است

وحدتی فرد ادامه داد در قانون اساسی و اسناد بالادستی پیش بینی های خوبی برای تعاونی ها شده است، ليكن در اجرا با ضعف هاي روبرو هستيم  و بايستي در ساختار آن تجديد نظر شود..

وی اضافه کرد در طراحی برای یک تعاونی موفق ضعف داریم و همت و تجربه شما در این بخش،به توسعه و تقویت تعاونی ها کمک می کند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی با تاکید مجدد بر پایین بودن کارکرد بخش حمل و نقل دلیل آن را وجود پدیده خود مالکی دانست و گفت حل این مشکل جز با وجود تعاونی های فعال در بخش حمل ونقل میسر نیست.

وی با بیان اینکه میزان سرمایه گذاری در حوزه حمل ونقل جاده ای استان براساس برآورد به قیمت سال گذشته حدود شش هزار میلیارد تومان است ، افزود بالغ بر نود درصد این رقم در حوزه ناوگان است و همه ی آن توسط بخش خصوصی سرمایه‌گذاری شده که قالبا تک راننده یا خود مالک است.

وحدتی فرد خاطر نشان کرد تعاونی ها به خوبی نتوانسته اند رسالتی که برای آنها تعریف شده است را به منصه ظهور برسانند که دلیل عمده ی آن ساختار شکل دهی هیئت مدیره و مدیرعامل آن است که به نظر می رسد باید در این ساختار بازنگری انجام شود.زیرا وقتی هیئت مدیره و مدیرعامل از خود مجموعه انتخاب می شود سخت میتوانند مدیریت کنند.

رئیس اتاق تعاون خراسان رضوی نیز در ابتدای این دیدار خطاب به مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت تعاونی های حمل ونقل استان ارتباط بسیار خوبی با این اداره کل داشته و از عملکرد شما ابراز رضایت می کنند،

مجتبوی با تقدیر از حمایت های مدیرکل حمل و نقل و پایانه های خراسان رضوی از بخش تعاون استان،برای کمک اتاق تعاون خراسان رضوی به این اداره کل اعلام آمادگی کرد.(نفر دوم )نیز در ادامه گفت بدنه ی اصلی حمل ونقل را تعاونی های حمل ونقل تشکیل می‌دهند و در خواست افزایش کمک ها و مساعدت های سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای به این تعاونی ها را داریم.

وی افزود تعاونی های حمل ونقل در مواقع حساس می توانند کمک حال سازمان راهداری حمل ونقل جاده ای باشند وی خواستار استفاده ی بیشتر از ظرفیت های بخش تعاون و اتحادیه تعاونی‌های حمل ونقل خراسان رضوی شد و گفت با مساعدت و مشارکت شما امکان حضور فعال تعاونی های حمل ونقل در بُعد بین المللی وجود دارد.

 ​مشخصات:
نظرات: *