پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي خراسان رضوي خبر داد:


پيش بيني 1500 دستگاه اتوبوس براي اعزام زائران خراساني كربلا در ايام اربعين

تاریخ انتشار: 1395/08/22

مديركل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوي از پيش بيني 1500 دستگاه اتوبوس براي اعزام زائران استان خراسان رضوي كربلاي معلي در ايام اربعين و نيز براي پياده روي اربعين خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوي، ابراهیم نصری با اشاره به اين كه بر اساس تصميم گيري ستاد اربعين كشور، مرز خروجي تعيين شده براي شهروندان استان خراسان رضوي فقط مرزهاي شلمچه و چذابه است، افزود: اين 1500 دستگاه اتوبوس براي انتقال زائران راهپيمايي اربعين حسيني (ع)  از استان خراسان رضوي از طريق مرزهاي شلمچه و چذابه در استان خوزستان در نظرگرفته شده است.

وي ادامه داد: با توجه به اينكه خراسان رضوي معين استان خوزستان تعيين شده  به تشكل هاي صنفي بخش حمل و نقل عمومي جاده اي استان ابلاغ شده است از صدور بليط و قرارداد دربستي  و صورت وضعیت برای مرز مهران اكيداً‌اجتناب نماييد.

نصري اضافه كرد: با توجه به اينكه در سال جاري مرز خروجي زائرين استان ، شلمچه و جزابه تعيين شده و از طرفي با وجود ظرفيت ريلي استان ، هماهنگي هاي لازم در خصوص تامين افزايش توان ريلي براي جابجايي زائرين براي حفظ ايمني بيشتر زائرين، با اداره كل راه آهن استان صورت پذيرفته است.

مديركل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوي گفت: پيش فروش بليت اتوبوس براي مرز شلمچه از 14 آبان ماه جاري و براي مرز چذابه از 15 آبان ماه جاري آغاز شده است و تا 30 آبان از طريق همه سامانه های اينترنتي خرید بليت، دفاتر فروش بليظ سطح شهر و تلفن رزرواسيون 38086  ادامه دارد.

وي درباره نرخ بليت اتوبوس از مشهد به چذابه و يا شلمچه نيز گفت: نرخ بليت اتوبوس در نظر گرفته شده توسط بخش حمل ونقل مسافر  از شهر هاي اين استان  به چذابه و يا شلمچه نسبت به نرخ استان های همجوار کمتر است.

نصري افزود: زائران، هم مي توانند فقط براي رفت نسبت به انعقاد قرارداد اتوبوس اقدام كنند و هم به صورت رفت و برگشت با قيمت بليت مذكور قرارداد منعقد كنند.

وي با تاكيد بر اين كه محدودیتی برای فروش بلیت نداریم؛ گفت: هزار و 500 دستگاه اتوبوس بين شهري در سطح استان داریم که دستور داده شده تا به منظور خدمات رساني به زائران اربعين همه آماده و حتي در صورت لزوم سرویس های  غير ضروري حذف خواهد شد.

مديركل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوي افزود: توصیه ما این است که زائران به صورت گروهی به شرکت های حمل و نقل مراجعه کنند و قرارداد دربستی منعقد کنند تا در برگشت مشکلی نداشته باشند.

وي به زائراني كه قصد عزيمت به مرز كشور عراق به منظور تشرف به كربلا با اتوبوس را دارند توصيه كرد تا هر چه سريع تر نسبت به انعقاد قرارداد با شركت هاي حمل ونقل مسافر اقدام  تا در روز هاي پاياني با كمبود عرضه و افزايش احتمالي نرخ مواجه نشود.

نصري همچنين خواستار خودداري زائرين از مذاكره و يا انعقاد قرارداد به صورت مستقيم با رانندگان شد.

وي با تاكيد بر اين كه رسالت اصلی کمیته حمل و نقل  ستاد پشتيباني اربعين استان  تامین ناوگان مورد نیاز و ایمنی سفر و هماهنگي بين دستگاههاي عضو و تشكل هاي صنفي  است، افزود: تاکید شده مدیران فنی شركت هاي مسافربري قبل از انجام سفر، بازدیدهای فني  اتوبوس ها داشته باشند.

مسوول كميته حمل و نقل ستاد پشتيباني اربعين در خراسان رضوي همچنين به شركت در 10 جلسه ستاد پشتيباني پياده روي اربعين در خراسان رضوي اشاره كرد و افزود: اداره كل راهداري و  حمل و نقل  جاده اي خراسان رضوي مسئوليت كميته حمل و نقل ستاد پشتيباني راهپیمایی اربعين در خراسان رضوي را بر عهده دارد كه تاكنون 4 جلسه اين كميته با حضور نمايندگان دستگاه هاي عضو شامل حج و زیارت، پلیس راه، راه آهن، فرودگاه و تشکل های صنفی استان برگزار شده است.

وي ادامه داد: كميته حمل و نقل ستاد پشتيباني اربعين در خراسان رضوي با حضور نمايندگان اداره كل راهداري و  حمل و نقل جاده اي خراسان رضوي ، نماينده  شركت هاي حمل ونقل مسافر خراسان رضوي و حج و زيارت استان در طبقه همكف پايانه مسافربري امام رضا(ع) مشهد از 20 آبان مستقر است و ضمن نظارت بر انعقاد قرارداد براي اعزام زائران اربعين با اتوبوس، به شكايات احتمالي زائران رسيدگي مي كند. همچنين سامانه پيامكي 1000525 و نيز شماره تماس 38519502 به منظور دريافت شكايات احتمالي زائران در نظر گرفته شده است.

نصري اظهار داشت: یک بسته فرهنگی هم ميان زائران اربعين توزیع می شود که در آن اطلاعیه ای تنظیم شده و در اختیار مسافران قرار مي گيرد که اگر در طول مسیر با مشکلی مواجه شدند، با شماره هاي مشخص شده تماس بگیرند./​مشخصات:
نظرات: *