پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

در گردهمایی سراسری مدیران راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی مطرح شد؛


سالانه هشت هزار میلیارد تومان هزینه نگهداری راههای کشور است

تاریخ انتشار: 1395/08/29

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: هزینه نگهداری راه‌های کشور در هر سال حدود هشت هزار میلیارد تومان برآورد شده است که متاسفانه اعتبار تخصیصی در این حوزه کافی نیست و با کمبود اعتبار مواجه هستیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خراسان رضوی ، ابراهیم نصری در همایش  سراسری مدیران راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بیان کرد:  باید بر تعامل، هماهنگی و همکاری در بین دستگاه‌های شهرستان‌ها، ارتباط مدیران شهرستان‌ها و مدیران ستادی به نحوی شایسته تاکید کرد.

وی با اشاره به ادغام‌های صورت گرفته در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: به دنبال افزایش اعتبارات استانی و ملی هستیم تا با توجه به اولویت‌های موجود در برنامه ششم توسعه بتوانیم گامی در جهت افزایش اعتبارات حوزه ارتقا ایمنی نیز برداریم.

نصری با بیان اینکه مدیریت منابع اساس انجام امور است، گفت: مدیران شهرستان‌ها با توجه به کمبود منابع باید از منابع موجود بیشترین بهره را ببرند.

 مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی خاطر نشان کرد: تمامی قراردادها باید بر اساس ضوابط و در چارچوب مقررات سازمان تنظیم شوند و نیروهای شاغل در این سازمان باید در آموزش‌های ضمن خدمت شرکت کنند.

نصری با اشاره به اینکه پیش بینی می شود حدود 300 هزار زائر پیاده از مسیرهای مختلف به مشهد مقدس وارد شوند، اضافه کرد: آمارهای ورود و خروج مسافرین وزائرین پیاده باید به روز باشد تا بتوانیم برنامه ریزی مدونی به منظور ساماندهی آنان و تسهیل تردد زائران در این ایام خاص را داشته باشیم.

وی گفت: با توجه به چهار پایانه مرزی در خراسان رضوی فرصت مناسبی برای ایجاد اشتغال پایدار در استان و همچنین رونق ترانزیت و صادرات محصولات استان وجود دارد که باید از این فرصت ها به خوبی استفاده کرد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی تصریح کرد: سالانه 27 میلیون زائر و مسافر وارد مشهد مقدس می شوند که 60 آنان از طریق ناوگان عمومی جاده‌ای جابه جا می شوند.

نصری با بیان اینکه خراسان رضوی قطب تولید در کشور است، ادامه داد: سالانه حدود 35 میلیون تن کالا از خراسان رضوی به مقصدهای مختلف در داخل و خارج از کشور حمل می شود که از این میان 25 میلیون تن توسط ناوگان عمومی جاده‌ای جابه جا شده است.

وی اظهار کرد: طی سه سال گذشته بیش از ۲۰۰ هزار تن قیر وارد خراسان رضوی شده است که توانسته ایم حدود دو هزار کیلومتر روکش و آسفالت محورهای استان را سرویس دهی کنیم.

 

وی تصریح کرد: خراسان رضوی پتانسیل بالایی در حوزه های تجاری و گردشگری دارد که با فراهم کردن زیرساخت های لازم به منظور احداث مجتمع های خدماتی و رفاهی بین راهی و افزایش متوسط ماندگاری زائران و مسافران در استان  در زمینه توریسم و  گردشگری کمک بسزایی  خواهد شد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی با توجه به فرا رسیدن فصل سرما بیان کرد: اکیپ ها و نیروهای راهداری به منظور اجرای طرح زمستانی راهداری و حمل و نقل جاده ای از ۱۵ آذر ماه فعالیت رسمی خود را شروع می کنند.

نصری اظهار کرد:  با توجه به نظارت مستمر کارشناسان حوزه ایمنی و راهداری و هماهنگی کارآمد و موثر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای با سایر نهادها و ارگان های متولی از جمله پلیس راه، هلال احمر ، علوم پزشکی و پزشکی قانونی  میزان تلفات جاده ای در هفت ماهه ابتدایی سال جاری ۲۰ درصد کاهش یافته است.

 

گفتنی است از نیمه ی سال جاری وظایف مدیریت راهداری از اداره کل راه و شهرسازی انتزاع و به اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای منتقل گردید .​مشخصات:
نظرات: *