پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی خبر داد:


استقبال از زمستان و دهه پایانی ماه صفر با آمادگی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای

تاریخ انتشار: 1395/09/03

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی با آمادگی کامل از 15 آذر ماه به استقبال زمستان می‌رود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی، ابراهیم نصری اظهار کرد: اقدامات زمستاني در راستای تامين تردد ايمن زائرين و مجاورين گرامي در راههاي استان، با آماده باش 104 اکیپ راهداری زمستاني در 76 نقطه استان به استعداد 957 نفر و 543 دستگاه ماشين آلات راهداري زمستاني از 15 آذر ماه شروع می‌شود.

وی بابیان اینکه در مجموع 20 هزار و 548 كيلومتر راه بين شهری و روستايی در خراسان رضوی وجود دارد گفت: با توجه به اينكه بخش عمده حمل و نقل مسافر و كالا از شبكه جاده اي انجام می شود، تامين تردد دائمي و ايمن در راههاي استان  ضروری است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی با اشاره به اقدامات ویژه این اداره با فرارسید فصل سرما افزود: این اقدامات شامل برقراي گشتهاي راهداري زمستاني، اجراي خط كشي محورها، تسطيح حريم راهها، نگهداري روشنائي محورها و گردنه هاي مه گير، تكميل ، نگهداري و شستشوي علائم ايمني، پاكسازي علائم مخدوش، پاكسازي پاركينگ ها و سكوهاي نماز بين راهي است.

نصری تصریح کرد: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با هدف خدمت رسانی به زائران امام هشتم در دهه پایانی صفر اقداماتی از جمله تكميل و نگهداري علائم ايمني مسيرهاي زائرين پياده، نگهداري روشنائي مسير ، پاكسازي پاركينگ‌ها، سكوهاي نماز بين راهي، علائم مخدوش، تسطيح حريم عبوري مسير ، برقراري گشتهاي ايمني در طول مسیر، مشاركت و عضويت در كارگروه مكان يابي موكب هاي بين راهي و خط كشي مسيرهاي زائرين را در دستور کار خود قرار داده است.

وی با اشاره به نفوذ موج سرما به خراسان رضوی در دهه پایانی صفر و با توجه به اینکه مشتاقان امام رضا(ع) در دهه پایانی صفر از راه‌های مختلف به خصوص با پای پیاده خود را به مشهد می رسانند افزود: زائران پیاده در هنگام مه و بارندگي از تردد در حاشيه جاده ها خودداري کرده و  در جهت مقابل ترافيك و از حاشيه ايمن تعيين شده تردد کنند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی همچنین خاطر نشان کرد: زائران به هيچ عنوان به صورت همسطح از عرض راه عبور نکنند و به منظور عبور عرضي از پل‌های عابر پياده روگذر و زير گذر و از لباسهاي روشن و ایمن استفاده کنند.​مشخصات:
نظرات: *