پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

طی مراسمی با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور


16 کیلومتر راه جدید تحویل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی شد

تاریخ انتشار: 1395/09/13

بهره برداری  از 16 کیلومتر راه بین شهری جدید طی مراسمی با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور آغاز و تحویل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی، در این مراسم که عصر پنج شنبه با حضور آخوندی وزیر راه و شهرسازی، کشاورزیان معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، نصری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی و جمع دیگری از مدیران استانی و شهرستانی در گناباد برگزار شد، با دستور رئیس جمهور، باند دوم جاده مهنه-گناباد به طول 10 کیلومتر و باند دوم جاده بجستانفردوس به طول شش کیلومتر در مجموع با اعتبار 235 میلیارد ریال به بهره برداری رسید و پس از آن برای نگهداری، تحویل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی شد.

وزیر راه و شهرسازی در این مراسم درباره این دو طرح عمرانی گفت: خوشبختانه امروز ۱۰ کیلومتر از مسیر گنابادمهنه در شهرستان گناباد که خواسته مردم این منطقه به شمار می‌رفت را آماده افتتاح داریم. همچنین ۱۰ کیلومتر دیگر از این محور نیز امروز کلنگ‌زنی شده  و دستور آغازعملیات اجرایی آن صادر شد.

عباس آخوندی با بیان اینکه این محور در کل به طول ۳۵ کیلومتر بوده و با اجرای ۱۰ کیلومتر قطعه دوم، ۱۵ کیلومتر آن باقی می‌ماند، افزود: تلاش است طی چند ماه آینده مناقصه این بخش نیز انجام و در نهایت تمام مسیر از گناباد تا مشهد به صورت یکپارچه به بزرگراه تبدیل شود.

وی ادامه داد: محور دیگری که در گناباد برای مردم بسیار مهم است از بجستان به سمت فردوس بوده که در این مسیر نیز ۱۲ کیلومتر را به صورت بزرگراه مورد بهره‌برداری قرار می‌دهیم.

وزیر راه و شهرسازی گفت: ۶ کیلومتر این قطعه در روزهای گذشته و ۶ کیلومتر دیگر آن امروز به افتتاح رسیده  که قصد داریم ۱۶ کیلومتر باقی‌مانده را در سفر بعدی به استان خراسان جنوبی رسما افتتاح کنیم.

وی همچنین با بیان این که در حوزه حمل ونقل پیشرفت های خوبی داشته ایم، افزود: تقریبا همه پایانه های مرزی کشور نوسازی شده اند.

 

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری نیز در این مراسم ضمن تشکر از وزیر راه و شهرسازی و دیگر مسئولان در تلاش برای احداث محورهای مواصلاتی در کشور دستور افتتاح دو طرح عمرانی واقع در شهر گناباد خراسان رضوی را از طریق ویدئو کنفرانس صادر کرد و گفت: با توسل به روح امام هشتم (ع) بهره‌برداری از باند دوم بزرگراه محورهای مهنه گناباد  و بجستان فردوس را آغاز بفرمایید./​مشخصات:
نظرات: *