پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیصميميت و همكاري ميان راهدارن و راهوران و امداد رسانان جاده اي

تاریخ انتشار: 1395/09/17

به منظور ايجاد هماهنگي و نشان دادن همدلي ميان راهداران وراهوران و امداد رسانان استان خراسان رضوي براي خدمت به مردم و زائران امام هشتم، ر‍ژه مشترك ماشين آلات اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي خراسان رضوي، پليس راه، اورژانس، هلال احمر و ديگر دستگاه هاي امداد رسان جاده اي استان، در محل اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان خراسان رضوي برگزار گرديد.

 اين مراسم در صبحي باراني و فضايي صميمانه با حضور مهندس محمودي و مهندس پيل بالا مدير كل و معاون منابع انساني، پشتيباني و رفاه سازمان  راهداري و حمل و نقل جاده اي كشور و مسئولان پليس  راه استان برگزار شد.

مدير كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان خراسان رضوي در شروع اين مراسم خدمت به زائران علي بن موسي الرضا را نوعي عبادت دانست و گفت: تمام تلاش خود را در نگهداري از راه هاي استان و خدمت به زائران به كار خواهيم گرفت.

نصري افزود: در طرح زمستانه اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي خراسان رضوي بودجه مضاعف 8 ميليارد توماني علاوه بر اعتبارات تخصيص يافته كشوري و استاني اختصاص يافته است و اميدواريم كه با مساعدت مسئولان اين رقم هم افزايش يابد تا بودجه مورد نياز به‌طور كامل محقق شود و برنامه‌ها به شكلي مطلوب و شايسته اجرا شود.

وي با قدرداني از زحمات راهداران گفت: گرچه در بخش ناوگان و تجهيزات بخاطر فرسودگي اندكي ضعف وجود دارد اما تعهد، دلسوزي و اعتقاد به كار نيرو هاي پر تلاش راهداري اين ضعف را جبران خواهد كرد.

در اين مراسم معاون اداره كل راهداري و حمل ونقل جاده اي خراسان رضوي نيز به بيان آمار و فعاليت هاي برنامه ريزي شده براي زمستان اشاره كرد و گفت: در طول بيست هزار و 648 كيلوكتر راه استان خراسان رضوي، 76 نقطه براي اكيپ هاي برف روبي و راهدار در نظر گرفته شده و جمعا 104 اكيپ در اين نقاط  ارائه خدمت مي كنند.

مهندس علي رضا خجسته افزود: عمليات اجرايي اين طرح از چند روز پيش آغاز و با 543 دستگاه و 932 نفر نيروي دولتي و همينطور 25 نيروي خصوصي در فصل سرما ادامه  خواهد داشت.

وي با بيان اينكه براي تسهيل رفت و آمد جاده اي زائران امام هشتم تمام تلاش خود را به كار گرفته ايم گفت: پايان طرح نگهداري زمستاني راه ها پانزدهم فروردين 96 خواهد بود.

فرمانده پليس راه استان نيز در حاشيه اين نشست با بيان اينكه طبق فرمايش مولاي متقيان امام علي(ع) بهترين راه جلب نظر خداوند، خدمت رساني به مردم است، خدمتي كه در راه ها به مردم و زائران داده مي شود را از بهترين اين خدمت ها دانست.

سرهنگ اميدوار گفت:  به علت برخي ناهماهنگي‌ها در سال‌هاي گذشته مجبور به كمك‌گيري از ساير عوامل غيرمرتبط شديم و اميدواريم كه امروز با توان بيشتري كه به كار خواهيم گرفت، نيازي به حضور ديگر عوامل نباشد.

وي افزود: پليس در طول سال به‌صورت شبانه‌روزي در كنار مردم است و در طرح زمستانه  اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي خراسان رضوي  با 342 پاسگاه، 20 ايستگاه و 39 تيم و اكيپ ثابت و سيار همدلي و همياري خود را با راهدارن به نمايش مي گذارد.

در ادامه اين مراسم با گرفتن عكس يادگاري و اهدا گل به راهداران و زحمتشان جاده اي استان، همدلي و همياري بين تمامي نهاد هاي خدمت رسان به نمايش گذاشته و از زحمات همه فعالان اين حوزه  قدر داني شد.

در پايان مدير كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان خراسان، با توسل به ائمه اطهار و استعانت از امام رضا (ع) دستور شروع طرح نگهداري زمستاني راه را ايراد كرد و يگان هاي مختلف رزه خود را براي نشان دادن فعاليت هاي خود در خيابان هاي مشهد الرضا آغاز كردند.​ مشخصات:
نظرات: *