پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیگزارش کار آبان ماه اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای مشهد مقدس

تاریخ انتشار: 1395/09/17

مسئول اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای مشهد مقدس از اقدامات انجام شده ی آبان ماه 95 در حوزه‌ی استحفاظی این اداره خبر داد:

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی، جوادپورعلی با اعلام این خبر افزود: : باتوجه به اهمیت ویژه ی محور مشهد-چناران و حجم بالای ترافیک عبوری در این محور در این محور به خصوص در تعطیلات آخر هفته و ایام پیک سفرها، گشت‌های روزانه جهت جمع آوری سد معبر در حریم راه، جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز و تجاوز به حریم راه انجام شده است. همچنین در محور مشهد-چناران شناسایی و رفع خرابی های احتمالی رویه‌ی آسفالتی یا شانه خاکی راه، شناسایی و بازسازی گاردریلهای معیوب موجود و همچنین ترمیم، تعویض یا افزودن تابلوهای ایمنی بصورت روزانه به جهت خدمت رسانی به مسافرین، زائرین و مجاورین امام هشتم (ع) انجام شده است.

وی افزود در محور قدیم مشهد-چناران که در ایام پیک سفرها نقش بسزایی در کاهش حجم ترافیک محور مشهد-چناران دارد، عملیات آسفالت گرم بطول 1 کیلومتر، عرض 11متر و ضخامت 5سانتی متر درحدفاصل روستای دوست آباد تا کال زرکش انجام شده است. همچنین به جهت افزایش ایمنی، کل محور قدیم مشهد-چناران خط کشی آکس جاده انجام شده است. لازم به ذکر است با توجه به تعدد روستاهای موجود در این محور، جمعیت بالای ساکن در این مناطق، لزوم ساماندهی مشاغل حاشیه راه و جلوگیری از سد معبر در حریم راه، گشت های راهداری بصورت مدون انجام شده است.

جواد پورعلی افزود: در محور مشهد-سرخس شانه سازی و اصلاح شیب شیروانی به طول 60کیلومتر انجام شده است. همچنین در محور مشهد-کلات علاوه بر نصب تابلوهای اطلاعاتی جدید و ارتقای سطح ایمنی این محور با توجه به بارش برف ونیاز به یخ زدایی محور، به مدت 2هفته عملیات شن و نمک پاشی و خدمت رسانی به مسافرین توسط اکیپ های راهداری اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای مشهد انجام شده است.

مسئول اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای مشهد مقدس با تاکید بر اهمیت ویژه‌ی ایمنی در آزادراه شهید شوشتری(مشهد-باغچه) خاطرنشان کرد، عملیات تعویض نیوجرسی های مفصلی با گاردریلهای موجود به طول 5کیلومتر انجام شده است. همچنین در محور مشهد-فریمان عملیات شستشو و رنگ آمیزی نیوجرسی های میانی محور به منظور افزایش ایمنی ورودی به کنار گذر شمالی بطول دویست متر و خط کشی اکس محور به طول 2 کیلومتر انجام شده است.​مشخصات:
نظرات: *