پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیاهدای اعضای بدن راننده ي حرفه اي استان خراسان رضوي به 6 بیمار نیازمند عضو

تاریخ انتشار: 1395/10/16

بدن مرحوم 'سید طالس نجاتی گیلانی' راننده ي حرفه اي بخش حمل ونقل جاده اي خراسان رضوي که در نیشابور طي سانحه ي تصادف به كما رفته بود، پس از تأیید مرگ مغزی و رضایت خانواده وی در بیمارستان منتصریه مشهد تحت عمل جراحی اهدای عضو قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل ونقل جاده اي استان خراسان رضوي به نقل از خبرگزاري ايرنا، کلیه های این بیمار دچار مرگ مغزی به 2 زن 32 ساله و 52 ساله به ترتیب ساکن شهرستان های گلمکان و مشهد که سالها از نارسایی کلیه رنج می بردند و با دیالیز تحت درمان بودند به صورت رایگان اهدا و پیوند زده شد.

براساس این گزارش کبد مرحوم نجاتی گیلانی در بیمارستان منتصریه مشهد به زن 58 ساله ساکن مشهد اهدا شد و قرنیه های این مرحوم نیز برای پیوند به بیمارستان تخصصی چشم خاتم الانبیا (ص) مشهد و قسمتی از پوست وی هم به بخش سوختگی بیمارستان امام رضا (ع) این شهر ارسال شد.

 به نقل از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، تاکنون اعضای بدن 629 بیمار دچار مرگ مغزی توسط واحد پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی مشهد به بیماران نیازمند اهدا و پیوند زده شده است.

روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل ونقل جاده اي استان خراسان رضوي اين ضايعه را به خانواده ي مرحوم نجاتي گيلاني و همچنين خانواده ي بزرگ حمل ونقل جاده اي خراسان رضوي تسليت مي گويد.​مشخصات:
نظرات: *