پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی:


سیلاب های اخیر بیش از 80 ميليارد ريال خسارت به راه ها و ابنيه فني خراسان رضوی وارد کرد

تاریخ انتشار: 1395/12/08

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: سیل و سیلاب های اخیر در این استان بیش از 80 ميليارد ريال خسارت به راه ها و ابنيه فني وارد کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی، ابراهیم نصری همچنین با اشاره به آبگرفتگی مرز دوغارون، افزود: خسارات وارده بر تاسيسات زير بنائي پايانه مرزي دوغارون نیز 26 ميليارد ريال برآورد شده است.

وی درباره اقدامات  انجام شده برای پايانه مرزي دوغارون ادامه داد: تهیه  و  ارسال شش دستگاه بخاری روغنی برقی  برای سالن تجاری،  تهیه  و ارسال دو دستگاه بخاری نفتی کارگاهی  برای   تامین گرمایش  و خشک کردن سالن تجاری پایانه مرزی دوغارون، پیگیری برای برگزاری جلسه فوری کمیته هماهنگی پایانه مرزی  برای جلوگیری از تکرار حادثه و ممانعت از ورود سیلاب  بعدی، راه اندازی  اتوماسیون  و ارسال  رایانه های جایگزین سیستم های آسیب دیده، بازدید و برداشت خسارت ها توسط کارشناسان فنی و فناوری اطلاعات و ارسال  به ستاد و نیز تشکیل جلسه کمیته پدافند غیر عامل و مدیریت بحران   اداره کل درباره این موضوع  و اتخاذ تصمیم های لازم از جمله اقدامات  انجام شده برای پايانه مرزي دوغارون پس از وقوع آبگرفتی بود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی همچنین با اشاره به بارش کم سابقه برف اخیر در استان، اظهار داشت: در پی بارش کم سابقه برف در خراسان رضوی، طی چند روز عمليات برفروبي بيش از 45 ميليون مترمكعب در بيش از 20 هزار كيلومتر از راههاي استان توسط 104 اكيپ راهداري زمستاني مستقر در 76 نقطه استان بوسیه 543 دستگاه ماشين آلات توسط 957 نفر پرسنل راهداری انجام شد.

وی افزود: همچنين بیش از 15 هزار تن شن ونمك پاشي در طول راه هاي خراسان رضوی انجام شد.

امدادرسانی به  569 دستگاه خودرو

نصری ادامه داد: نیروهای خدوم راهداری استان در این مدت 139 مسافر در راه مانده را در راهدارخانه ها اسكان دادند و به  569 دستگاه خودرو نيز امداد رساني کرند.

وی همچنین با اشاره به تخریب كوله پل دودهانه 4متری کیلومتر 19محور خواف سلامی، گفت: با احداث راه انحرافی در این منطقه، ترافیک هدایت شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی افزود: در پی آبشستگی دستک پل وتخریب حفاظ پل کیلومتر 10 تایباد-خواف و آبشستگی و تخریب جاده به طول 50 متر که موجب مسدود شدن جاده شده بود، مرمت موقتي و بازگشائي اوليه محور انجام شد.

وی بازگشایی باند دوم محور تایباد-دوغارون كه براثر سیل مسدود شده، بازگشایی اولیه محور های روستایی جنوب استان که بر اثر سیلاب آسیب دیده اند و نیز اقدامات لازم برای بازگشایی محور های روستایی مسدود شده شهرستان تایباد را از جمله مهمترین اقدامات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی طی این مدت برشمرد./​مشخصات:
نظرات: *