پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

​مسئول کمیته حمل و نقل، برنامه ریزی و آمار ستاد خدمات سفر خراسان رضوی اعلام کرد:


سفر بیش از ۸ میلیون و ۲۰۰ هزار مسافر از طریق جاده به خراسان رضوی

تاریخ انتشار: 1396/01/09

مديركل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوي گفت: بیش از هشت میلیون و ۲۰۰ هزار زائر و مسافر نوروزی از طریق جاده به استان خراسان رضوي سفر کردند. 


به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی، ابراهیم نصری افزود: طی 13 روز طرح نوروزی یعنی از روز ۲۵ اسفندماه ۱۳۹۵ تا پايان روز هفت فروردین ماه جاری، در مجموع ۸ میلیون و  ۶۵۵ هزار و ۸۹۶ زائر و مسافر به استان خراسان رضوی وارد شده اند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته، هشت درصد افزایش را نشان می دهد.


وی ادامه داد: از این تعداد ۷۷۴ هزار و ۱۱۴ نفر معادل ۸.۹ درصد از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای به خراسان رضوی سفر کرده اند که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته، تغییری نداشته است.


مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: طی این مدت همچنین هفت میلیون و ۴۳۵ هزار و ۴۶۴ نفر معادل ۸۵.۹ درصد بوسیله خودروی شخصی به این استان سفر کرده اند که رشد ۱۱ درصدی را نشان می‌دهد.


وی افزود: ۲.۹ درصد مسافران ورودی به استان نیز از طریق ریل و ۲.۲ درصد به صورت هوایی وارد خراسان رضوی شدند.


نصری همچنین درباره آمار ورود مسافر به مشهد طی ایام طرح نوروزی اظهار داشت: طی این مدت در مجموع پنج میلیون و ۱۸۲ هزار و ۷۱۰ نفر وارد شهر مقدس مشهد شده اند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، هشت درصد رشد داشته است.


نصری افزود: از این تعداد، ۱۰.۹ درصد از طریق حمل و نقل عمومی جاده‌ای،۳.۷ درصد هوایی، ۴.۹ درصد از طریق ریل و ۸۰.۵ درصد با خودروی شخصی به مشهد الرضا (ع) عزیمت کرده اند.


وی ادامه داد: بر این اساس طی این مدت ۵۶۵ هزار و ۲۷۶ نفر با ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای و چهار میلیون و ۱۷۱ هزار و ۳۴۵ نفر با خودروی شخصی به مشهد مقدس سفر کرده اند.


طرح نوروزی ۱۳۹۶ تا ۱۵ فروردین ماه جاری ادامه دارد./
مشخصات:
نظرات: *