پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

مسئول کمیته حمل و نقل، برنامه ریزی و آمار ستاد خدمات سفر خراسان رضوي خبر داد


ورود نزدیک به یک میلیون مسافر با ناوگان حمل و نقل عمومي جاده اي به خراسان رضوی

تاریخ انتشار: 1396/01/12

مسئول کمیته حمل و نقل، برنامه ریزی و آمار ستاد خدمات سفر خراسان رضوي گفت: نزدیک به یک میلیون زائر و مسافر نوروزی با ناوگان حمل و نقل عمومي جاده اي به خراسان رضوي وارد شدند.


به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی، ابراهیم نصری افزود: طی ۱۶ روز طرح نوروزی یعنی از روز ۲۵اسفندماه ۱۳۹۵ تا پايان روز دهم فروردین ماه جاری، در مجموع ۹۶۲ هزار و ۱۵۲ زائر و مسافر از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای به استان خراسان رضوی وارد شده اند که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته، شش درصد کاهش داشته است.


 وی ادامه داد: از این تعداد، ۷۰۹ هزار و ۵۹۱ نفر به مشهد مقدس سفر کرده اند.


 مدير کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: طی این مدت در مجموع ۱۰ میلیون و ۶۸۹ هزار و ۸۶۳ نفر وارد استان خراسان رضوی شده اند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته، هفت درصد افزایش را نشان می دهد.


وی افزود: از این تعداد ۹ میلیون و ۱۷۶ هزار و ۱۹۲ نفر معادل ۸۵.۸ درصد بوسیله خودروی شخصی به این استان سفر کرده اند که رشد ۱۰ درصدی را نشان می‌دهد.


نصری همچنین درباره آمار ورود مسافر به مشهد طی ایام طرح نوروزی اظهار داشت: طی این مدت در مجموع شش میلیون و ۴۱۷ هزار و ۲۵۱ نفر وارد شهر مقدس مشهد شده اند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، هشت درصد رشد داشته است.


وی افزود: از این تعداد، ۱۱ درصد از طریق حمل و نقل عمومی جاده‌ای، ۳.۶ درصد هوایی، ۵ درصد از طریق ریل و ۸۰.۴ درصد با خودروی شخصی به مشهد الرضا (ع) عزیمت کرده اند.


طرح نوروزی ۱۳۹۶ تا ۱۵ فروردین ماه جاری ادامه دارد./​مشخصات:
نظرات: *