پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیعیادت مدیر کل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان خراسان رضوي از استاد عثمان خوافي

تاریخ انتشار: 1396/02/03

مدير كل راهداري وحمل ونقل جاده اي استان خراسان رضوي، از استاد عثمان محمدپرست پیشکسوت حوزه ي حمل ونقل جاده اي استان و همچنين  موسیقی مقامی و خیر مدرسه ساز، در بیمارستان سینای مشهد ، عیادت کرد

به گزارش اداره روابط عمومی اداره كل راهداري وحمل ونقل جاده اي خراسان رضوی، ابراهيم نصري  ضمن آرزوی سلامت این سرمايه گذار بخش حمل ونقل جاده اي، در جریان روند درمان ايشان قرار گرفت

شایان ذکر است؛ عثمان محمد پرست، فرزند دین محمد، ملقب به عثمان خوافی، از سرمايه گذاران بخش حمل ونقل جاده اي استان است و جز نوازندگان چیره دست دوتار است که در بداهه، پنجه ای غرورآفرین و یگانه دارد.

استاد در سال 1307 در بخش رود خواف از شهرهای جنوب شرقی استان خراسان در حاشیه کویر به دنیا آمد.

استاد محمد پرست آثار مطرح و معروفی دارد که مطرح ترین آنها، مقام نوایی از اشعار طبیب اصفهانی است  که با پنجه سحرآمیزش از چاوشی و سرحدی گرفته تا دیگر مقام های این دیار، اجراهای گوناگونی را درعین وحدت آفریده است که هر کدام حال و هوای خاص خاصه داشته و شنیدن آنها هم حال وهوای خاصی را می طلبد.

این پیشکسوت موسیقی مقامی همچنین دیر زمانی است که فعالیتهای خیرخواهانه در حوزه مدرسه سازی نیز انجام می‌دهد. او از مؤسسان جامعه یاوری فرهنگی به عنوان یک سازمان غیرانتفاعی مدرسه ساز در ایران بوده است. او همراه با مجتبی کاشانی و نیز نیکول فریدنی این سازمان را بنا نهاده و در طی سال‌های فعالیت خود توانسته است بیش از 900 مدرسه را در مناطق محروم کشور بنا نهد.مشخصات:
نظرات: *