پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلییک میلیارد تومان خسارت زلزله به ترانشه های جاده ای خراسان رضوي

تاریخ انتشار: 1396/02/11

مدير کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی اعلام کرد: هرچند که خوشبختانه زمین لرزه اخیر در استان خسارات جدی برای راه های ارتباطی اصلی و اماکن فنی راه و پل های ارتباطی وارد نکرده، اما حدود یک میلیارد تومان به ترانشه های راه آسیب زده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی، مهندس ابراهيم نصري گفت: بیشترین خسارات وارد شده ناشی از زمین لرزه مربوط به ریزش برداری از مصالح ترانشه های جاده ای بود.

وی اعلام کرد: این خسارات، عموما در شهرستان های فریمان، تربت جام، مشهد و سرخس بوده است که اقدامات لازم برای بهسازی در حال اجرا است.

مدير کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با اشاره به آسیب ها و خسارات ناشی از حوادث غیر مترقبه به راه های استان خاطر نشان کرد: خساراتی که سیل و سیلاب ها در مسیر راه ها و پل های ارتباطی به دنبال دارند عموما تخریب اماکن فنی و سشتن راه ها و آسفالت ها است.

 نصري افزود: ما در خراسان رضوی برای به حداقل رساندن خسارات ناشی از این بلای طبیعی همواره سالیانه به صورت مستمر بازگشایی آبروها و نهرهای موجود در مسیر راه های استان را در دستور کار داریم و از دیگر اقدامات انجام شده در این بخش می توان به احداث دیواره های حایل و گابلین ها در کناره راه و پل ها اشاره کرد.

به گفته وی، احداث رسوبگیر در کناره پل ها نیز از دیگر اقدامات ارتقای ایمنی راه ها در مقابله با خسارات ناسی از بلایای طبیعی است.​مشخصات:
نظرات: *