پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیتوسعه زیرساخت های پایانه های مرزی استان خراسان رضوي با اجرای سه طرح

تاریخ انتشار: 1396/02/14

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی از اجرای سه طرح عمرانی در راستای توسعه زیرساخت های پایانه های مرزی استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای خراسان رضوی، مهندس ابراهیم نصری گفت: طرح جامع پایانه مرزی لطف آباد با 78 درصد پیشرفت فیزیکی در مراحل پایانی است و طرح پل تجن نیز در مرز سرخس که توسعه راهی ایران – ترکمنستان را فراهم می آورد با 80 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: طرح جامع توسعه پایانه مرزی لطف آباد با حدود 25 میلیارد تومان برآورد هزینه، مراحل پایانی را به سر می برد.

وی اعلام کرد: این طرح از شهريور 1389آغاز  و با برنامه ریزی در چهار فاز اجرایی شامل، سالن تجاری و ساختمان هاي جانبي با مساحت 5000 هزار متر مربع( در بهمن ماه 92 به بهره برداري رسيد) بهسازي سالن مسافري در 1000 متر مربع و حدود 10هكتار محوطه سازي و پاركينگ ها و مسيرهاي حركت بار و مسافر و احداث سردرب ورودي وخروجي كشور و زير ساخت هاي لازم  تا شهريور 96 به اتمام خواهد رسيد.

مهندس نصری با اشاره به ظرفیت بالای اقتصادی موجود در پایانه های مرزی استان گفت: طرح جامع توسعه سالن مسافری پایانه مرزی دوغارون نیز مصرب و ابلاغ شده است و امیدواریم با حل مسايل منطقه ، به زودی شاهد آغاز عملیات اجرایی این طرح نیز باشیم.

وی از توسعه زیرساخت پایانه های مرزی به عنوان دروازه های ورودی کشور و راهی برای توسعه افتصاد و تجارت بین الملل و منطقه یاد کرد و ادامه داد: از دیگر طرح های عملیاتی شده و در دست اجرا، احداث پل تجن در مرز مشترک ایران وترکمنستان است که این طرح نیز با 80 درصد پیشرفت فیزیکی در مراحل پایانی قراردارد.

به گفته نصری طرح ساخت پل تجن با طول 96 متر در عرض 15 متر بوده است و ظرفیت تردد دوهزار دستگاه خودرو را در24ساعت شبانه روز فراهم می آورد.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر ساخت این پل، راه 500 متری از دو طرف پل مذکور نیز در دست اجرا است، افزود: با بهره ‌برداری پل تجن، حجم مبادلات تجاری ترکمنستان با ایران و نیز جریان ترانزیت کامیون‌ های بین ‌المللی بیش از پیش افزایش خواهد یافت و پیش بینی می شود با پیشرفت فیزیکی مناسب با زمان بندی طرح، این پروژه در موعد مقرر و تا شهريور امسال  به پایان برسد.​مشخصات:
نظرات: *