پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

برگزاری نخستین نشست منطقه ای؛


ارتقای سطح خدمات مسافری شمال شرق کشور و تهران در مشهد

تاریخ انتشار: 1396/03/06

اولین نشست منطقه ای ارتقای سطح خدمات مسافری (منطقه شمال شرق و تهران) با حضور مدیرکل حمل ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای کشور و مدیران کل استان های منطقه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی، ابراهیم نصری گفت: بر مبناي شيوه حمل و نقل پارسال در مبادی ورودی های خراسان رضوی 83میلیون و561 هزار جابجایی مسافر ثبت شده است که 53میلیون و 563هزار سفر جاده ای با استفاده از خودرو شخصی و 19هزار و713هزار سفر جاده ای با حمل و نقل عمومی صورت گرفته است که به ترتیب 64 و 23درصد نسبت به سال قبل از آن رشد داشته است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی افزود: از میان سفرهای صورت گرفته پنج میلیون و 586هزار سفر به صورت ریلی و 4میلیون و 696هزار سفر نیز از طریق خطوط هوایی صورت گرفته است.

به گفته وی استفاده مسافران از حمل و نقل عمومی جاده ای در سال گذشته یک دهم درصد افزایش داشته است.

نصری اعلام کرد: سفرهای دربستی نی در استان با 20درصد رشد از 25هزار و 28سفر در سال 94 به 30هزار و 124سفر در سال 95رسیده است و تعداد مسافرانی که از خدمات دربستی بهره گرفته اند نیز 21و 8دهم درصد رشد داشته است و در سال 95به یک میلیون و 217هزار و 852نفر رسد.

معاون حمل و نقل جاده ای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای نیز در این نشست با اعلام اینکه 11تشکل صنفی در استان فعال است، گفت: این تشکل ها و انجمن هاي صنفي در حوزه حمل و نقل مسافر و در سطح شهرهای مشهد و حومه، گناباد، سبزوار، کاشمر، تربت حیدریه، تربت جام، قوچان و نیشابور فعالیت می کنند.

مهندس وحدتی فرد افزود: متوسط سرویس دهی به مسافران از شهر مشهد روزانه 48مورد است و می توان گفت که 80درصد از سرویس دهی های جاده ای استان از مشهد به اقصی نقاط کشور صورت می پذیرد.

وی در ادامه به فعالیت واحدهاي حمل و نقل مسافري داراي فعاليت اتوبوسي و مشمول فاز اول طرح شبكه سير در استان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر 79شرکت مسافربری، 13موسسه و 4شعبه در استان در این بخش فعالیت می کنند.​مشخصات:
نظرات: *