پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیجاده باجگیران به کارگاه ایمنی جاده ای تبدیل شده است

تاریخ انتشار: 1396/03/24

جاده باجگیران که امروز به عنوان کارگاه ایمن سازی جاده ای فعال است و تاکید بر ایمنی و روان سازی ترافیک را به اولویت برنامه های راهداری و حمل و نقل جاده ای باجگیران تبدیل کرده است.

به گزارش روابط عمومی راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی، محسن نیک اختر مسوول راهداری و حمل و نقل جاده ای باجگیران با اعلام این خبر گفت: از نیمه فوردین ماه امسال و پس از اجرای طرح نوروزی اداره راهداری، نقاط حادثه خیز و ارتقای ایمنی تردد در650کیلومتر از راه های همسنگ منطقه باجگیران اجرایی شده است.

وی گفت: اکیپ های ایمن سازی جاده ای در قالب چهار تیم اجرایی توانسته اند تا کنون، 200متر مربع تابلوهای جهت نما فسفری و معمولی را در محل قوس ها و پیچ های تند جاده ای نصب کنند و بیش از 75 متر مربع تابلو خطرنما را نیز در محل سر پل ها و موانع صلب حاشیه جاده ای جانمایی کردند.

نیک اختر از نصب چهار تابلو فسفری در نقاط پرتصادف و خط کشی بیش از 150 کیلومتر از طول راه های مواصلاتی ترانزیتی و اصلاح دو مورد خط کشی جاده ای موجود در این طرح خبر داد و اظهار داشت: اصلاح و نصب تابلوهای اطلاعاتی، اصلاح و تکمیل تابلو های اخطاری و اطلاعاتی موجود، نصب و اجرای حفاظ جانبی (گاردریل) در پنج نقطه حادثه خیز و پاکسازی حریم و بوته کنی از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه این طرح از نوروز تا کنون ادامه دارد افزود: اکنون می توان گفت جاده باجگیران به کارگاه ایمنی جاده ای تبدیل شده است و در این کاگاه از دیگر فعالیت های صورت گرفته می توان به پاکسازی شانه راه از شن و نمک های باقی مانده از عملیات شن و نمک پاشی زمستانی، کنترل ناوگان حمل و نقل عمومی و باری سنگین و ترانزیتی به همراه پلیس راه محترم و هدایت رانندگان دارای نقص فنی خودرو و یا نقص مدارک به مراجع ذیصلاح یاد کرد.

مسوول راهداری و حمل و نقل جاده ای باجگیران در ادامه نیز از لکه گیری 150 کیلومتر از آسفالت راه های مواصلاتی به مساحتی بالغ بر 1350 متر مربع اشاره کرد و گفت: اجرای روکش آسفالت محور اصلی و اصلاح اولیه نشست آسفالت جاچرخی ها بطول 3.2 کیلومتر، بازگشایی مسیل ها و ریزش برداری به حجم 1000 متر مکعب در 3 نقطه حادثه خیز، آشکارسازی و نصب تابلو و برچسب های خطرنما در طول بیش از 120 کیلومتر از راه ها و مرمت و بازسازی 5 دستگاه پل خسارت دیده ناشی از بارندگی ها و سیل های اخیر از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: با فراهم شدن وضعیت جوی مناسب و استقبال و توجه هموطنان به مناطق زیبای گردشگری باجگیران، راهداری و حمل و نقل جاده ای این منطقه در نظر دارد با تکمیل اقدامات ایمنی و ترافیک جاده ای، بر کیفیت و سهولت در تردد بیفزاید.

نیک اختر از دیگر برنامه های ایمن سازی جاده ای همچون نصب حفاظ های جانبی، بیلبورد های ایمنی و ترافیک، چراغ های چشمک زن در نقاط پرحادثه، رنگ آمیزی و آشکار سازی تاسیسات و تجهیزات جاده ای در روند اجرای عملیات ایمن سازی جاده ای در این منطقه خبر داد و تصریح کرد: با تامین تجهیزات و لوازم موردنیاز، عملیات ایمن سازی جاده ای باجگیران تا پایان خرداد ماه امسال، تکمیل می شود.

وی در پایان از کلیه مسافران و گردشگرانی که از محورهای مواصلاتی و نقاط زیبای گردشگری منطقه باجگیران استفاده می کنند خواست تا با رعایت مسایل ایمنی و توجه به علایم و تابلو های جاده ای و همچنین توجه به راهنمایی راهداران در خصوص وضعیت جوی و جاده ای سفر خوشی را تجربه کرده و مجموعه راهداری و حمل و نقل جاده ای را در تحقق ایمنی در ترافیک و سهولت در تردد یاری نمایند.​مشخصات:
نظرات: *