پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیافزایش 50 درصدی ترافیک خروجی کامیونها از پایانه مرزی دوغارون

تاریخ انتشار: 1396/03/25

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: ترافیک خروجی کامیون ها از پایانه مرزی دوغارون نسبت به ماه گذشته 50 درصد افزایش یافته است.

 

به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل ونقل جاده اي استان خراسان رضوي به نقل از خبرگزاري ايرنا، جواد وحدتی فرد افزود: به دلیل برخی ملاحظات امنیتی در خاک افغانستان، طی یک ماه گذشته خروج کامیونها از مرز میلک به خاک آن کشور کاهش یافته و رانندگان، مرز دوغارون را برای ورود به افغانستان جایگرین کرده اند. 


پایانه مرزی میلک در 40 کیلومتری شهر زابل استان سیستان و بلوچستان واقع است. 
وی اظهار کرد: با توجه به اینکه پایانه مرزی در کشور افغانستان ظرفیت پاسخگویی و پذیرش این حجم از کامیون های عبوری را ندارد شاهد ازدحام تدریجی کامیونها در مرز دوغارون در طول یک ماه گذشته هستیم. 


وحدتی فرد گفت: هم اکنون رانندگان برای ورود به افغانستان چند روز در مرز معطل می شوند و از آنجایی که امنیت بیشتری در داخل مرز ایران وجود دارد ترجیح می دهند در خاک ایران منتظربمانند.
وی با اشاره به گفت و گوی مقامات مرزی و محلی 2 کشور برای تسهیل تردد در پایانه های دوغارون ایران و اسلام قلعه افغانستان افزود: پیرو مذاکرات صورت گرفته مقرر شده است مقامات افغانستانی از شدت نظارتها بر کامیونهای ایرانی کم کرده و نسبت به افزایش ساعات کاری در مرز آن کشور اقداماتی انجام دهند تا امکان تردد تعداد بیشتری کامیون به افغانستان فراهم شود.
هم اکنون روزانه حدود 230 دستگاه کامیون از پایانه مرزی دوغارون وارد خاک افغانستان می شود.

پایانه مرزی دوغارون پارسال رتبه سوم صادرات را در میان پایانه های مرزی کشور به خود اختصاص داد.
پایانه مرزی دوغارون در شهرستان تایباد در 250 کیلومتری مشهد واقع است. ​مشخصات:
نظرات: *