پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

به دبيري اداره كل راهداري و حمل ونقل جاده اي استان خراسان رضوي؛


کمیته ویژه نظارت بر علمکرد مجتمع های بین راهی در خراسان رضوی آغاز به کار کرد

تاریخ انتشار: 1396/03/30

کمیته ویژه نظارت بر عملکرد مجتمع های خدماتي رفاهي، رستوران ها، مساجد و سرویس های بهداشتی منفرد بين راهي که از سوی معاونت گردشگري و مدير ستاد اجرايي خدمات سفر کشور ابلاغ شده بود،  با برگزاری نخستین جلسه رسما آغاز به کار کرد.


به گزارش اداره روابط عمومی اداره كل راهداري و حمل ونقل جاده اي اسان خراسان رضوی، محمد حسن واحدی ریيس كميته و  معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری در این جلسه گفت: یکی از ملاک هایی که مبین سلامت زائر و گردشگر است تطبیق خدمات مجتمع های بین راهی و سایر تاسیسات مرتبط با استانداردهای لازم است.

وی واحدهاي خدماتي بین راهی را مشمول بر مجتمعهاي خدماتي رفاهي، مساجد ونمازخانه ها، سرویس های بهداشتی، پارکینگها و پمپ بنزینها برشمرد و سرمایه گذاری برای ارتقاء خدمات این مجمتع ها در سطح استان زائر پذیر خراسان رضوی را  لازم و ضروری دانست.


واحدی اطلاع رسانی سیاست ها و دستور العمل کمیته ویژه نظارت از طریق رسانه و ارباب جراید را مورد تاکید قرار داد و افزود: آگاهی ذینفعان به ویژه بخش خصوصی از محتوای دستورالعمل بسیار راهگشا و حائز اهمیت است.


وی گفت: تمام اعضای کمیته ویژه نظارت باید نقش و مسئولیت خود را به لحاظ کمی و کیفی نسبت به وضع موجود مجتمع های بین راهی ترسیم کنند


معاون استاندار اظهار داشت: در نظر است از بودجه زیارت برای ارتقاء زیرساخت های سلامت و گردشگری هزینه گردد و در ادامه تصریح كرد: تلاش داریم از محل اعتبارات استاني نيز تسهیلاتی در قالب کمک های فنی و اعتباری براي مالكان مجتمع های بین راهی استان منظور نماییم.


در اين جلسه مهندس نصري مديركل راهداري وحمل ونقل وجاده اي ودبيركميته مذكور، وضعيت نمازخانه وسرويس هاي بهداشتي واقع در برخي مجتمع ها و عناصر خدماتي منفرد درسطح جاده هاي استان را غيرقابل قبول عنوان و مشكل اصلي را در واحدهاي خدماتي منفرد كه متولي مشخصي ندارند، دانست و اظهار داشت: تشكيل كميته فرعي نظارت برنمازخانه ها و سرويس هاي بهداشتي بين راهي براي كليه فرمانداريها و ادارات شهرستاني ارسال شده است.


نصري بازدیدهای مستمر از وضعیت نگهداری و بهره برداری مجتمع هاي خدماتي رفاهي بين راهي،‌مساجد، نمازخانه ها و سرویس های بهداشتی موجود در واحدهای خدماتی سطح شبکه راه های خراسان رضوی به ویژه  نقاط گردشگری استان را مورد تاکید قرار داد.


دبير كميته ي ویژه نظارت بر علمکرد مجتمع های بین راهی در خراسان رضوی در ادامه برگزاری جلسات استانی به صورت ماهیانه، تشكيل کمیته ویژه نظارت در شهرستان ها با رياست فرمانداران و برگزاری جلسات شهرستانی هر 15 روز یک بار، صدور احکام برای اعضای کمیته، تقدیر از خدمات مجتمع های بین راهی موفق و لزوم عضویت اداره اوقاف و امور خیریه در کمیته را از جمله مباحث مورد بررسي در جلسه عنوان كرد.

گفتنی است؛ کمیته ویژه نظارت بر سرویس های بهداشتی و نمازخانه های بین راهی بر اساس پیشنهاد سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر مصوب گردیده که پیرو آن استانداریها مکلف به راه اندازی کمیته ویژه و ضربتی در سطح استان ها با حضور نمایندگان ارگان های ذیربط مي باشند.مشخصات:
نظرات: *