پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

نصري خبر داد؛


آمادگی راهداري و حمل ونقل جاده اي خراسان رضوي برای ارائه خدمات سفر به زائران تابستاني

تاریخ انتشار: 1396/04/08

 

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان خراسان رضوی از آغاز پیش‌فروش بلیت سفرهای تابستانی از 1/4/96 خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل ونقل جاده اي استان خراسان رضوي ؛ ابراهيم  نصری بیان کرد: با پایان ماه مبارک رمضان، موج سفرهای تابستانی به مشهد مقدس شروع شده و زائران بسیاری برای زیارت بارگاه مطهر رضوی به این شهر سفر می کنند در همین راستا این اداره اقداماتی برای زائران بارگاه رضوی و در جهت پیش گیری از هر گونه حوادث احتمالی انجام داده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان رضوی اظهار کرد: با آغاز موج اول سفرها از اول تیرماه و آغاز موج دوم سفرها و افزایش فزاینده تقاضای سفر از 15 شهریور تا 31 شهریور پیش‌بینی می‌شود در سال جاری 4 میلیون و دویست هزار نفر به مشهد مقدس سفر کنند.

وي روش خريد بليط اينترنتي را از طریق سامانه‌های فروش اينترنتي WWWSAR724.IR  و WWWPAYANEH.IR  ،  58 دفتراختصاصي فروش بليت سطح شهر شركتهاي حمل ونقل مسافر، 120 دفتر آژانس‌های مسافرتی ، تلفن 5 شماره اي 38086 اعلام كرد.

وی تصریح کرد: استان‌های تهران،قم، اصفهان، فارس، مازندران، گلستان،خراسان جنوبي و شمالي دارای بیشترین تقاضای سفر خصوصا در نیمه دوم شهریورماه هستند که برنامه ريزي و پيش بيني لازم در جهت تأمین ناوگان مورد نیاز انجام پذيرفته است.

نصری با اشاره به ارائه ي خدمات مناسب به زائران آقا امام هشتم در ايام تابستان افزود: علاوه بر هماهنگي هاي لازم  با تشکل‌های صنفی و شرکت‌های حمل ونقل مسافر سطح استان تعامل و همكاري با با 14 دستگاه عضو كميته حمل و نقل ستاد اجرايي خدمات سفر به ویژه حوزه جاده‌ای، ریلی، هوایی و حمل‌ونقل درون‌شهری نیز صورت گرفته است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان رضوی تصریح کرد: توسعه دفاتر فروش بلیت سطح شهر و نظارت بر عملکرد آنان در قالب تیم مشترک (اماکن، گردشگری و.. ) و برخورد با تخلفات حمل ونقلي از دیگر اقدامات این حوزه است.

آمادگی 5000 ناوگان حمل‌ونقل مسافری  برای ارائه خدمات سفر به زائران تابستاني

 

وی با بیان اینکه حدود 5000 ناوگان حمل‌ونقل مسافری، 130 شرکت حمل‌ونقل مسافر، 8000 راننده برون‌شهری در سطح استان برای ارائه خدمات سفر آمادگی کامل دارند؛ اظهار کرد: کنترل فنی ناوگان و اطمینان از سلامت وسیله نقلیه قبل از انجام سفر توسط مدیران فنی با هدف افزایش ضریب ایمنی سفرهای جاده‌ای انجام می‌شود.

وی بازدید میدانی از وضعیت ناوگان عمومی مسافری در سطح پایانه‌ها و در قالب گشت‌های جاده‌ای مشترک با پلیس‌راه، فعال‌سازی دفاتر ستاد حمل‌ونقل مسافر در 16 پایانه مسافربری عمومی سطح استان و فعال‌سازی 103 سامانه ثبت تخلف و 49 دوربین نظارتی تصویری در سطح محورهای استان را از دیگر اقدامات راهداری عنوان کرد و افزود: واحد رسیدگی به شکایات مسافرین در پایانه‌های مسافربری و سامانه پیام کوتاه 1000525 نیز آماده رسیدگی به شکایات زائرین و مجاورین است.

 

بازدید دوره‌ای از مجتمع‌های خدمات رفاهی بین‌راهی

نصری بیان کرد: در جهت افزایش سطح خدمات‌دهی به مسافرین و رفع نواقص، بازدید دوره‌ای از 32 مجتمع‌های خدمات رفاهی بین‌راهی، 14 مسجد منفرد، 18 جایگاه سوخت منفرد، 21 رستوران بین‌راهی منفرد می‌شود.

وی با بیان اینکه از دو سامانه توزین حین حرکت، جهت کنترل تخلفات و افزایش ایمنی تردد خودروهای سنگین بهر برداری شده است؛ تصریح کرد: با پلیس‌راه، دستگاه‌های امدادی و راهداری هماهنگی‌های لازم برای خدمات‌رسانی بهتر در امور سوانح جاده‌ای شده است.

وی با اشاره به ثبت وقایع در سامانه کشوری و پاسخ‌گویی از طریق تلفن 141 به شهروندان؛ اظهار کرد: 2000 برچسب شبرنگ در 10 شهرستان در جهت ارتقای ایمنی تردد وانت‌بارها و ادوات کشاورزی توزیع و نصب شد؛ همچنین 110 تابلو زمینه فسفری در نقاط تصادف در چهار محور در جهت ارتقای ایمنی تردد موتورسواران و عابریم پیاده نصب ‌شده است.

نصری با بیان اینکه راهدارخانه در کلیه محورهای مواصلاتی استان آمادگی کامل برای خدمات سفر به زائران را دارد؛ افزود: وسایط نقلیه سواری شخصی و رانندگان ناوگان مسافری برون‌شهری که در حاشیه پایانه‌های مسافربری و مسیرهای برون‌شهری برای مسافر گیری اقدام می‌کنند؛ متوقف می‌شوند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان رضوی اظهار داشت: چهار مرکز بر عملکرد مراکز امدادرسانی فنی خودرو دارای مجوز فعالیت نظارت می‌شود و با امدادرسانان غیرمجاز برخورد خواهد شد.​مشخصات:
نظرات: *