پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

توسط اداره كل راهداري و حمل ونقل جاده اي خراسان رضوي انجام شد :


امحاء بيش از 30 هزار متر مربع تبليغات غير مجاز جاده اي در محور مشهد-چناران در دهه اول تيرماه

تاریخ انتشار: 1396/04/14

رييس اداره امور بازرگاني و سرمايه گذاري اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خراسان رضوي گفت: در يك طرح ضربتي از ابتداي تيرماه ، بيش از 30  هزار متر مربع از حاشيه محور مشهد-چناران از تبليغات ديوار نويسي، كوه نويسي و موارد مشابه پاكسازي شده است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل ونقل جاده اي استان خراسان رضوي، سيدحامدافتخارزاده  با بیان اینکه مطابق قانون ایمنی راه ها، نصب هر گونه تابلو تبلیغاتی و اختصاصی در حریم راه های کشور تنها با اخذ مجوز از اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ها امکانپذیر است، اظهارداشت: عملیات پاكسازي تبليغات ديوار نويسي و كوه نوشته ها در سطح جاده های برون شهری در راستای ارتقاء ایمنی تردد وسائل نقلیه و کاهش تصادفات جاده ای انجام می گیرد. ضمن اينكه بهبود نماي بصري جاده هاي استان را نيز در پي خواهد داشت.

وی اجرايي نمودن  اين اقدام را با همكاري و هماهنگي اداره ايمني راه و حريم اداره كل راهداري و حمل ونقل جاده اي استان و اداره راهداري و حمل ونقل جاده اي شهرستان مشهد اعلام كرد و افزود: از ابتداي سالجاري ، بيش از 90 درصد محورهاي پر تردد مشهد شانديز و مشهد - چناران از ديوارنويسي و كوه نويسي پاكسازي شده است و به تدريج در ساير محورهاي استان هم اقدام خواهد شد. كه محورهاي مذكور، با توجه به حجم تردد، بيشترين حجم تبليغات غيرمجاز جاده اي را نيز در خود جاي داده اند و به همين دليل در اولويت اجراي طرح مورد نظر قرار داشتند.

رييس اداره امور بازرگاني و سرمايه گذاري اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خراسان رضوي همچنين تاكيد كرد در صورت مشاهده هر گونه تابلو تبلیغاتی و اختصاصی، كوه نويسي و ديوار نويسي فاقد مجوز در سطح جاده های استان، این اداره کل نسبت به پاكسازي و قلع و قمع آنها، وفق اختيارات قانوني واگذار شده ، اقدام خواهد نمود.

افتخار زاده در ادامه از پاكسازي تبليغات ديوارنوشته از سطح جاده های استان خراسان رضوي خبرداد و تصریح كرد: در سال 95 نيز بيش از 300 دستگاه تابلو های غیرمجاز در سطح جاده های استان جمع آوري گرديد .

گفتني است نصب تابلوها در حاشيه راهها داراي ضوابط و استانداردهايي از قبيل ابعاد تابلو ،اندازه حروف ، مكان نصب ،فاصله از تقاطعهاي اصلي ، فاصله از علائم راهنمايي و رانندگي، وضعيت ديد در شب  و ... را دارا مي باشد و مطابق تبصره 2 ماده 7 قانون ايمني راهها و راه آهن مصوب سال 1379 و بند "ح" ماده 2 آيين نامه اجرايي تبصره 1 ماده 17 اصلاحي قانون ياد شده نصب هر گونه تابلوي تبليغاتي و اختصاصي در حريم راهها ي قانوني كشور صرفا" با مجوز صادره از سازمان راهداري و حمل ونقل جاده اي مجاز است و در صورت عدم رعايت اين ضوابط، وقف اختيارات قانوني محوله به وزارت راه و شهرسازي، متخلفين تحت پيگيرد  قانوني قرار خواهند گرفت.مشخصات:
نظرات: *