پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

توسط اداره كل راهداري و حمل ونقل جاده اي استان خراسان رضوي:


نگهداري از ابنيه ي فني راهها در خراسان رضوي شدت مي گيرد

تاریخ انتشار: 1396/04/15

ريیس اداره نگهداری ابنیه فنی راه ها در گزارشی به تشریح عملکرد سه ماهه نخست و برنامه های سال 96 این اداره پرداخت.

به گزارش اداره­ ي روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل ونقل جاده اي استان خراسان رضوي سيد حميد رضا ملك جعفريان طي گفتگويي عنوان كرد: تعمیرات بیش از 100 دستگاه پل­ کوچک و بزرگ، احداث رادیه و برید در پل­ها، دریواسیون، تنظیم بستر رودخانه­ ها در بالا و پائین دست پل­ها، و بازگشائی قنوها، شستشوی پل­ها از شن و نمک باقیمانده از فصل زمستان و سایر آلودگی­ها و تهیه شناسنامه بیش از 130دستگاه از پل­های بالای دهانه شش متر استان از جمله مهم­ترین اقدامات انجام شده در بخش ابنیه فنی راه­های استان طي سه ماهه ي ابتدايي سال 96بوده است. 

ريیس اداره نگهداری ابنیه فنی راه هاي اداره كل راهداري و حمل ونقل جاده اي استان خراسان رضوي در ادامه به اهداف و سیاست­های اقتصاد مقاومتی و اشتغال­زائی اشاره كرد و افزود: استفاده از فناوری­ها و مصالح نوین و ارتقاء کیفی و کمی تعمیرات ابنیه فنی استان را بر اساس سياست هاي اقتصاد مقاومتي برنامه ريزي و هدف گذاري شده است.

ملك جعفريان  برنامه ریزی برای احداث کنارگذر برای پل های مهم و بزرگ استان را یکی دیگر از برنامه های اداره نگهداری ابنیه فنی راههاعنوان كرد که با هدف  ارتقاء  سطح امنیت ملی و در راستای اهداف و سیاست­های پدافند غیرعامل کشور صورت گرفته است.

وي در قسمت دیگری از صحبت­های خود با اشاره به محدودیت­های تامین منابع اعتباری، استفاده از توان ماشین­ آلات و تجهیزات در اختیار ادارات راهداری و حمل و نقل جاده­ای شهرستانها را در نگهداری جاری و تعمیرات ابنیه فنی استان با حداكثر توان برشمرد که به خوبی و با موفقیت انجام گرفت و اين روند در آينده نيز ادامه خواهد داشت.

رئیس اداره نگهداری ابنیه فنی راه­های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده­ای استان خراسان رضوی در پایان اظهار امیدواری نمود: انشالله با توجه به پیگیری­های انجام شده و تصویب و ابلاغ اعتبارات و برنامه­ های بخش ابنیه فنی توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده­ای، در سال مالی جدید اقدامات موثر و خوبی در تعمیرات ابنیه فنی استان انجام گردد.


گفتني است ادارات نگهداری ابنیه فنی راه­ها در ابتدای سال جاری از ادارات نگهداری راه و ابنیه انتزاع یافت و وظیفه نگهداری ابنیه فنی راه­ها را بر عهده دارند.

در استان خراسان رضوی 23 هزار دستگاه پل با دهانه­های مختلف وجود دارد که اداره نگهداری ابنیه فنی راه­هاي اداره كل راهداري و حمل ونقل جاده اي استان خراسان رضوي وظیفه نگهداری از آنها را به عهده دارد.​مشخصات:
نظرات: *