پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

در آيين افتتاحيه ساختمان قرارگاه پليس راه استان صورت گرفت:


تاکید استاندار خراسان رضوی بر هوشمندسازی جاده ها برای کاهش تلفات جاده ای

تاریخ انتشار: 1396/07/19

 

​استاندار خراسان رضوی گفت: هوشمند سازی جاده ها برای کاهش تلفات و تصادفات جاده ای و انضباط ترافیکی در این استان پر تردد ضروری است.به گزارش  روابط عمومی اداره كل راهداري وحمل ونقل جاده اي خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در مراسم افتتاح ساختمان جديد  قرارگاه پلیس راه استان استان افزود: پلیس راه می تواند با استفاده از تجهیزات پایشی از جمله سیستم های جدید راداری و تصویری انضباط ترافیکی را در جاده های استان ایجاد کند.
وی اظهار کرد: این نیرو برای رسیدن به موفقیت کامل نیازمند همکاری با همه دستگاههای اجرایی است که در راستا با همکاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای در زمینه کاهش تلفات جاده ای به موفقیت هایی رسیده است.
استاندار خراسان رضوی گفت: علاوه براینکه ادارات راه و شهرسازی باید جاده ایمن بسازند و کارخانجات خودروسازی نیز خودرو ایمن تولید کنند، رانندگان هم باید با رعایت قوانین و مقررات موجب ایجاد ترافیک ایمن و مناسب در جاده ها شوند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی نیز در حاشیه این مراسم گفت: ساخت قرارگاه جدید پلیس راه استان توسط این اداره کل که از شهریور ماه سال 94 آغاز شد 69 میلیارد ریال هزینه داشته است.
ابراهیم نصری افزود: این قرارگاه در کنار ساختمان قدیمی آن ساخته شده و شامل نگهبانی، ساختمان اصلی در سه طبقه، ساختمان جانبی در 2 طبقه و موتورخانه و توقفگاه خودرو است.
خراسان رضوی با 145 میلیون تردد جاده ای در 116 محور شریانی طی نیمه اول امسال جزء سه استان نخست کشور از نظر تلفات ناشی از تصادفات جاده ای بوده است.
این استان 20 هزار و 574 کیلومتر راه دارد که 6 هزار و 422 کیلومتر آن بین شهری و 14 هزار و 152 کیلومتر آن راه روستایی است.
 
 مشخصات:
نظرات: *