پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

مديركل راهداري وحمل ونقل جاده اي خراسان رضوي خبر داد:


خراسان رضوی پیشرو در تامین قیر رايگان مورد نیاز راه ها

تاریخ انتشار: 1396/07/23

 

​مدير كل راهداري وحمل ونقل جاده اي استان خراسان رضوي گفت: خراسان رضوی با جذب 18هزار تن قیر رايگان از ابتدای امسال تا کنون موفق ترین استان کشور بوده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی، مهندس  نصري در دومین گردهمایی مدیران راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: خراسان رضوی از ابتدای امسال تاکنون موفق به جذب و دریافت 18هزار تن قیر رايگان شده است که نسبت به مابقی استان های کشور رکورد دار است.
وی با تاکید براینکه یکی از اساسی ترین فعالیت هایی که همه ساله در ادارات راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور صورت می پذیرد تامین مصالح مورد نیاز برای حفظ و نگهداری از راه ها و افزایش ایمنی حمل و نقل و اطمینان خاطر استفاده کنندگان از راه است تصریح کرد: با توجه به محدودیت‌ های اعتباری، برای نگه‌ داری راه‌ ها در کشور، استفاده و بهره گیری از قیر یارانه ای و همچنین تامین اعتبارات مورد نیاز از محل منابع استانی در دستور کار قرار گرفته است.
وی خاطرنشان کرد: در سال جاری حدود70 درصد از اعتبارات مربوط به بخش منابع عمومی دولت تامین شده و مابقی نیز از محل اعتبارات استانی و اسناد خرانه تامین خواهد شد.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی ادامه داد: تخصيص منابع  استاني در قالب نقدي و اسناد خزانه 24میلیارد تومان بوده است.
مهندس کرمانی نژاد معاون توسعه ي مديريت و منابع اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی نیز در این جلسه با اعلام اینکه در کل کشور برای نگهداری و حفاظت از راه ها، هشت هزار میلیارد تومان اعتبار اختصاص لازم است گفت: با توجه به اينكه خراسان رضوی تقريبل  ده درصد از طول راه های استان را دارا است سالانه نیازمند 800میلیارد تومان اعتبار در این بخش است.
معاون توسعه ي مديريت و منابع اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی افزود: یکی از منابعی که می توان در جهت خودکفایی اقتصادی عملکرد راهداری و حمل ونقل جاده ای عملیاتی نمود، بحث دریافت مابه التفاوت قیمت سوخت از رانندگان خارجی است.
جواد وحدتي فرد معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان نیز در این جلسه از اجرای طرح زمستانی و طرح ویژه پایانی ماه صفر خبرداد و گفت: با توجه به مراسم اربعین حسینی و عزیمت بسیاری از هموطنانمان به کشور عراق، برنامه ریزی هایی صورت گرفته، تا با توجه به میزان تقاضای زائران، ناوگان حمل ونقل جاده ای استان برای ارائه خدمات بهتر به این دسته از زائران به مرزهای غربی و جنوب غربی کشور اعزام شوند.
مهندس وحدتی فرد افزود: پس از مراسم اربعین حسینی شاهد حضور زائران بارگاه منور رضوی در عزاداري هاي دهه ي پاياني ماه صفر و شهادت علی ابن موسی الرضا می باشیم که برای این منظور نیز تدابیر ویژه ای اتخاذ شده تا زائران، به ویژه کاروان زائران پیاده با حداقل مشکلات به شهرها و مقاصد خود بازگردند.
در دومین گردهمایی مدیران اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی، دو نفر از مدیران شهرستان ها از معضلات، مشکلات و دغدغه های خود سخن گفتند. در این مراسم در خصوص تخصیص اعتبارات و نحوه اجرای برنامه ها و طرح های خودکفایی اقتصادی، مباحث اجتماعی، حقوق و دیگر مسایل بحث و تبادل نظر شد.
پایان....
 
 مشخصات:
نظرات: *