پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیتشريح اقدامات راهداري وحمل ونقل جاده اي قوچان در شش ماهه نخست سال 96

تاریخ انتشار: 1396/07/25

 

​رئیس اداره راهداري وحمل ونقل جاده اي قوچان  اقدامات صورت گرفته  در شش ماهه اول سال 1396 را تشريح نمود.به گزارش روابط عمومی اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خراسان رضوي، مصر زاده گفت: این اداره در بخش راهداری توانسته با توجه به محدودیت های اعتباری ، نسبت به روکش آسفالت 13 کیلومتر راه بزرگراه محور قوچان-فاروج و ترمیم روکش قسمتی از آسفالت محور قوچان-درگز و همچنین راه روستایی هی هی اقدام نماید. همچنین کارشناسان راهداری این اداره با شناسایی نقاط حادثه خیز در حوزه راههای شهرستان نسبت به ایمن سازی 5 نقطه حادثه خیز اقدامات آشکارسازی را اجرا کرده اند.
وی در ادامه با تشریح اهمیت رسیدگی به راههای روستایی تصریح کرد: راه روستایی یکی از مهمترین خدمات زیربنایی است که نقش و جایگاه ویژه ای در توسعه مناطق روستائی دارد، به طوری که از آن به عنوان شریان حیاتی هر منطقه یاد می کنند. جاده ها علاوه بر حمل تولیدات زراعی، عامل اصلی جابجائی مسافران و پیوند دهنده مناطق روستائی و شهرها می باشند. راهها باعث کاهش زمان حرکت و کاهش قیمت تمام شده کالاهای تولیدی می شوند. که به گفته بسیاری از کارشناسان تاثیر این عامل بر رشد و گسترش سایر عوامل توسعه انکارناپذیر می باشد و زمینه توسعه از جهات مختلف را فراهم می آورد.  که در همین راستا تسطیح و شن ریزی جاده های خاکی روستایی به طول 320 کیلومتر در جاده های روستایی سراب، علاقه جنبان، سرزو، قره چاه، کلاته احمد و چاه آب، زیدانلو شیخکانلو، حمزه کانلو، چالاکی، یزدان آباد و اینچه ها ... راهداران قوچان، سعی در خدمتگزاری به مردم شریف منطقه را دارند.
رئیس اداره راهداري وحمل ونقل جاده اي قوچان  افزود: با توجه به اینکه موضوع "ارتقاء ایمنی در راه ها" جزء سیاست های اصلی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای می باشد ، در همین راستا فعالیت های فراوانی را انجام داده است که می توان به نصب و مرمت تابلو به تعداد 600 عدد، 30 مورد رفع تجاوز به حریم راه، خط کشی 340 کیلومتر از راههای حوزه استحفاظی، 265 مورد تعمیر روشنایی، ترمیم 550 شاخه گاردریل، شست شو 35000 تابلو، 1600 متر مربع لکه گیری آسفالت، 75000 متر مربع اجرای شیب شیروانی، تسطیح حریم راهها به مقدار 8700000 متر مربع و ... اشاره کرد. همچنین در بحث راهداری فروردین امسال، این اداره با برفروبی 250000 متر مکعب از راه ها و شن و نمک پاشی به مقدار 800 تن شن و نمک اشاره نمود.
مصر زاده در ادامه به فعاليتهاي صورت گرفته در بخش حمل و نقل اشاره نمود و خاطر نشان كرد: ساماندهی امداد خودرو های جاده ای، نظارت بر عملکرد شرکت های حمل ونقل مسافر و حمل و نقل داخلی کالا و اجرای طرح ایمنی وانت بارها گام موثری در بحث ارتقاء حمل و نقل جاده اي شهرستان داشته و در بخش حمل و نقل روستایی نیز با توسعه ناوگان حمل و نقل روستایی و واگذاری تعداد قابل توجهی خودرو سمند EF7 و وینگل شاهد ارتقاء سطح خدمت رسانی به روستاییان گرامی خواهیم بود.
مصرزاده ادامه داد: در شهرستان قوچان 6 شرکت فعال حمل و نقل کالا در حال فعالیت می باشند که توانسته اند با تعداد 25273 دستگاه سفر ناوگان باری مقدار 190331 تن کالا جابجا کنند که به ترتیب استان های مازندران، گلستان و خراسان شمالی بیشترین مقاصد کالاهای این شهرستان بعد از خراسان رضوی در بین استان های کشور می باشند. همچنین بیشترین کالاهای صادراتی این شهرستان به ترتیب؛ فرآورده های لبنیاتی 21667230 تن، دانه چین 14653110، کاشی 9637603 تن، تخم مرغ و علوفه کشاورزی بوده است. در بخش حمل و نقل مسافری نیز 383 نفر راننده مسافری در شهرستان قوچان فعال می باشند که با تعداد 16540 دستگاه سفر ناوگان مسافری تعداد 201331 نفر مسافر جابجا کرده اند. که استان خراسان رضوی، خراسان شمالی و تهران به ترتیب با 83، 7 و 7 درصد بیشترین سهم را در مقاصد سفر های مسافران شهرستان قوچان را داشته اند.
 
 مشخصات:
نظرات: *