پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

براي اولين بار در كشور:


انتشار کتاب "راهبردهای پدافندغیرعامل در برابر تهدیدات و آسیب پذیری های راه های شمال شرق کشور"

تاریخ انتشار: 1396/07/29

 

​کتاب "راهبردهای پدافندغیرعامل در برابر تهدیدات و آسیب پذیری های راه های شمال شرق کشور"  به قلم مهندس ملک جعفریان رئیس اداره نگهداری ابنیه فنی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی منتشر شد.
به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداري وحمل ونقل جاده اي استان خراسان رضوي ،حميد رضا ملک جعفریان رئیس اداره نگهداری ابنیه فنی راه ها در تشریح اهداف تالیف اين كتاب اظهار داشت: استان خراسان رضوي به دليل وجود بارگاه ملکوتي حضرت رضا (ع) هرساله پذيراي ميليونها زائر است که از راههاي دور و نزديک به شهر مشهد سفر می‌کنند. وجود بنگاه‌های اقتصادي و کارخانجات و صنايع بزرگ در اين استان، باعث تبدیل آن به قطب اقتصادی شرق کشور شده و همجواري اين استان با دو کشور افغانستان و ترکمنستان و وجود گمرکات باجگيران، دوغارون، لطف آباد و سرخس موجب رونق حمل و نقل اين استان گردیده و با توجه به آن حجم قابل توجهي از ترانزيت کشور از جاده‌های اين استان عبور می‌کنند.
ملک جعفریان  با اشاره به اینکه در برنامه‌ریزی دفاعی راه به عنوان شریان اصلی ارتباط از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است و استمرار فعالیت آن می‌تواند موجب تسریع و تسهیل خدمت‌دهی و امدادرسانی در مواقع تهدید و بحران شود. یکی از اهداف مهم دشمن را در از پای در آوردن کشوری که مورد هجوم قرارداده، وارد نمودن  آسیب‌های جدی به راه¬ها و ابنیه وابسته به آن دانست و ادامه داد: برای خنثی سازی این ترفند دشمن باید راه‌های مقابله با آن را شناخت و به کار برد.
در انتها ملک جعفریان نویسنده کتاب "راهبردهای پدافند غیرعامل در برابر تهدیدات و آسیب پذیری های راههای شمال شرق کشور" اظهار داشت: در این کتاب سعی گردیده پس از بررسی شرایط فعلی شبکه راههای شمال شرق کشور و شناخت تهدیدات بالقوه انسان‌ساز که می‌تواند این شبکه را متوجه سازد، راهکارها و پیشنهادات مؤثری در جهت بهبود عملکرد این شبکه در مواقع تهدید ارائه گردد.
لازم به ذکر این کتاب در حوزه مشترک تخصصی جاده ای و پدافند غیرعامل برای اولین بار در کشور منتشرشده است.
 
 مشخصات:
نظرات: *