پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

به همت سازمان راهداري وحمل ونقل جاده اي :


با اتصال سیستمی مجوز های حمل فراورده های نفتی به سامانه بارنامه برخط از قاچاق سوخت جلوگيري خواهد شد.

تاریخ انتشار: 1396/08/03

 

​مدير كل راهداري وحمل ونقل جاده اي استان خراسان رضوي گفت: طرح اتصال سیستمی مجوز های حمل  فراورده های نفتی به سامانه بارنامه برخط حداکثر تا آخرین آبان ماه در كشور اجرايی می شود .
به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل ونقل جاده اي استان خراسان رضوي ابراهيم نصري با اعلام خبر فوق افزود: سه استان اصفهان، بوشهر و خراسان رضوی برای برگزاری دوره ی آموزشی اجراي اين طرح برای متصدیان صدور بارنامه کلیه ی شرکت های حمل ونقل فراورده های نفتی و مسوولین انبار های شرکت نفت  تعيين شده اند و دوره هاي آموزشي در این استان  برگزار گرديد.
وي در ادامه اظهار داشت :‌ خراسان رضوی در برگزاري اين دوره آموزشي  میزبان 9 استان بود كه در دوره آموزشی فوق حدود 70 نفر از پرسنل آموزش ديدند.
نصري ادامه داد: اين طرح به صورت پايلوت در انبار نفت ری تهران از 19 شهريور ماه اجرايي  شد که خوشبختانه موفقیت آمیز بود كه حاصل اجراي این طرح در مدت کوتاه 40 روزه به میزان 305 درصد با افزايش صدور بارنامه نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه بودیم
مدير كل راهداري وحمل ونقل جاده اي استان خراسان رضوي مهمترین اهداف اجراي اين طرح  را جلوگیری از قاچاق کالا و ارز،افزایش دریافت سند حمل عنوان كرد.
اين مقام مسوول بارگیری محمولات فراورده های نفتی  را صرفا از  انبار های مجاز عنوان كرد و خاطر نشان ساخت:انبار هاي مجاز  توسط شرکت نفت کد گذاری شده است و به سازمان راهدار ی وحمل ونقل جاده ای جهت اعمال در سيستم  تحویل شده است.
گفتنی است طرح مشابه قبلا برای جلوگیری از قاچاق کالا در سطح حمل  محمولات دامی اجرا شده است که هم اکنون با همکاری سازمان راهداري وحمل ونقل جاده اي و سازمان دامپزشکی در حال انجام است
 
 مشخصات:
نظرات: *