پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیمدیران کاروان مسئول تامین امنیت زائران پیاده به مشهد هستند/تردد شبانه ممنوع

تاریخ انتشار: 1396/08/22

 

​مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خراسان رضوی گفت: براساس دستورالعمل نحوه تردد ایمن کاروان های زائران پیاده حرم مطهر رضوی در دهه آخر صفر مسئولیت کلی تامین تردد کاروان بر عهده مسئولان این کاروانها است و این افراد موظف به رعایت دستورالعملهای ایمنی هستند.به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل ونقل جاده اي استان خراسان رضوي ابراهیم نصری افزود: حرکت کاروانها باید برخلاف جهت ترافیک و یک ساعت بعد از طلوع و یک ساعت قبل از غروب  آفتاب باشد و ترددها در خارج از مسیر سواره رو و در محدوده حاشیه راه و محل عبور کندرو جاده انجام شود.
وي ادامه داد:هر کاروان به ازاء هر 50 نفر باید یک مسئول ایمني داشته باشد و حداقل باید این افراد جلیقه شبرنگ و تجهیزات لازم براي هدایت جمعیت را داشته باشند.
نصري درخصوص عبور از پلها ویا دیگر معابر باریک که دارای محدویت عبور وجود دارد گفت: کاروان الزاما بايد در اين معابربه صورت صف های یک نفره از محل عبور کنند و حتما نیروهای مسئول ایمنی در دو سوی کاروان به اجرای دقیق دستورالعمل اقدام کند .
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خراسان رضوی ادامه داد:  ضمن جلوگیری ازحرکت گروهی و با فاصله کاروان ، خودروهای پشتیبان نیز نباید کاروان را در کسیر همراهی کنند که این همراهی بر خلاف جهت ترافیک جاده خواهد بود و به شدت خطر آفرین می باشد.
وي در ادامه گفت :در شرائط جوی نامطلوب مثل مه گرفتگی و بارش مسئولان کاروانها از تردد کاروانها جلوگیری کرده و نسبت به استقرار آنان درمحل امن اقدام کنند.
اين مقام مسوول در ادامه خاطر نشان ساخت: روساي ادارات راهداري وحمل ونقل جاده اي شهرستانها نسبت به ایمن بودن محل استرحت کاروانها مشاوره لازم را خواهند داد و از استقرار و توقف کاروانها در محلهای خطر ناک ترافیکی در طول محورها توسط کاروان و یا خودرو های پشتیبان آنا جلوگیری خواهند کرد.
وي تاكيد كرد:پیش از آغاز حرکت کاروانها در هر شهرستان ماموران راهداری باید نسبت به پاکسازی حریم جاده اقدام کرده باشند و راهدارخانه های مسیر نیز در صورت بروز هر حادثه احتمالی در آماده باش کامل به سر برند .كه در راستاي ايمني بيشتر نيز اداره کل راهداري و حمل نقل جاده اي استان برای مسئولین کارونها پیاده جلیقه ایمني و حساس به نور تهیه کرده و توزیع شده است
 
 مشخصات:
نظرات: *