پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیراهداری وحمل ونقل جاده ای خراسان رضوی آماده خدمت رسانی به زائران دهه پایانی ماه صفر

تاریخ انتشار: 1396/08/24

​نشست خبري دستگاههاي متولي حمل ونقل شهري و جاده اي  مشهد واستان خراسان رضوي با حضور خبرنگاران اصحاب رسانه به مناسبت دهه ي پاياني ماه صفر در پايانه مسافربري امام رضا عليه السلام برگزار كرديد.به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداري وحمل ونقل جاده اي استان خراسان رضوي جواد وحدتي فرد معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: با 11 استان به عنوان استان معین هماهنگی های مختلف در طی سه ماه گذشته صورت گرفته است وهمه شرکتهای حمل و نقل در استان درگیر سرویس دهی در روزهای خاص هستند.
جواد وحدتی فرد افزود: تقریبا چهار هزار ناوگان حمل ونقل جاده ای برای خدمات دهی به زائران از سراسر تدارک دیده شده است . حدود 80 درصد ناوگان استان در مشهد با همکاری دستگاههای مختلف در مشهد 100 محل خواب در پایانه مسافربری امام رضا(ع) برای رانندگان در اختیار قرار داده اند.
وی گفت: بر اساس تجربه سالهای قبل کمیته دربستی تشکیل شده و امور مربوط به کرایه دربستی ناوگان حمل ونقل جاده ای را برای بازگشت زائران پیاده مدیریت می کند . این کمیته بخشی از معضلاتی که زائرین در سالهای قبل گرفتار آن شده بودند را بر طرف خواهد کرد .
وی به توزیع 600 جلیقه ایمنی به مسئولین کاروانهای پیاده توسطاداره مطبوعش اشاره کرد و اظهار داشت: 35 باب راهدارخانه و به همین تعداد مجتمع خدماتی رفاهی این اداره کل علاوه بر کمپهای موجود به زائران خدمات می دهند .
وحدتی فرد اظهار داشت: بر اساس دستورالعمل ابلاغی ایمنی به کارونها ، حرکت آنها باید برخلاف جهت ترافیک محور و یک ساعت بعد از طلوع و یک ساعت قبل از غروب آفتاب باشد و ترددها در خارج از مسیر سواره رو، در محدوده حاشیه راه و محل عبور کندرو جاده انجام شود.در صورت مشاهده رفتاری از کاروانها مغایربا این دستورالعملها همکاران  پلیس راه با متخلفین برخورد می کنند.
وی گفت:زائرین و کاروانها باید بلیت برگشت خود را در مبدا و یا جریان سفر تهیه کنند تا از ازدحام و شلوغی پایانه در روزهای پایانی ماه صفر جلوگیری شود.
وحدتی فرد ادامه داد : ترجیحا زائرین شهرهایی که در مسیر حمل و نقل ریلی مثل سبزوار ، نیشابور و سرخس قرار دارند از قطارهای محلی این مسیر استفاده کنند.مشخصات:
نظرات: *