پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

حاشیه نگاری از مراسم گرامیداشت هفته حمل ونقل، رانندگان و راهداری


گراميداشتي براي تقدير از رانندگان و راهداران خراساني

تاریخ انتشار: 1396/10/03

 

​مراسم گرامیداشت هفته حمل ونقل، رانندگان و راهداری که در صبح 28 آذرماه جاری در سالن آمفی تئاتر موسسه خیریه فتح المبین مشهد برگزار شد، با حاشیه هایی همراه بود که در ادامه حاشیه نگاری روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خراسان رضوی را می خوانید.ساعت 8 صبح است و دستندرکاران برگزاری همایش به ویژه اداره روابط عمومی در تکاپوی فراهم کردن همه امکانات و شرایط برای برگزاری مطلوب مراسم هستند.
ساعت 8 و 30 که می شود، کم کم مدعوین از راه می رسند و اول پذیرایی می شوند؛ با دو نوع شیرینی، دو نوع میوه و چای و نسکافه.
عقربه های ساعت که 9 را نشان می دهد، با فراخوان مدعوین؛ مراسم به طور رسمی با قرائت آیاتی از کلام الله مجید توسط قاری آغاز می شود.
پس از آن؛ مهدی مقدم مجری صدا و سیما پشت میکروفون می رود و پس از سلام و علیک با میمانان؛ سرود مقدس جمهوری ایران پخش می شود. در ادامه هم زمزمه صلوات خاصه حضرت امام علی بن موسی الرضا ع حال و هوای معنوی خاصی به مراسم می بخشد.
عدالتیان رییس انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل مواد نفتی مشهد اولین سخنران مراسم است که به جایگاه می رود. او به نمایندگی از 36 تشکل صنفی بخش حمل ونقل جاده ای خراسان رضوی مطالب و گلایه هایی مطرح می کند.
پس از آن کلیپی از عملکرد یک ساله اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی که به همت روابط عمومی تهیه شده است، پخش می شود.
مجری از آقای مدیرکل دعوت می کند تا برای سخنرانی به جایگاه بیاید و به شوخی می گوید: آقای نصری در تابستان و زمستان کلاه بر سر دارد.
نصری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی برای ایراد سخن روی سن می رود و در واکنش به شوخی مجری می گوید: کلاهي که آقای مقدم اشاره کرد که بر سر ماست دو دلیل دارد: دلیل اول پیشگيری از كسالت است و دلیل دوم این که کسی کلاه سرما نگذارد. هنر من باید این باشد که کسی کلاهم را بر ندارد. "خنده حضار"
وی در ادامه با اشاره به عدم حضور استاندار در این مراسم به دلیل ماموریت خارج از استان از وی به خاطر برگزاری جلسه 3 ساعت و 20 دقیقه ای با مدیران و فعالان بخش دولتی و خصوصی حمل و نقل طی یکشنبه گذشته 26 آذرماه تشکر می کند و می افزاید: قرار ما برای زمان جلسه یک ساعت بود؛ اما جلسه ساعت 6 شب شروع و تا 9 و 20 دقیقه ادامه داشت و استاندار از بخش خصوصی خواست همه مشکلات و مسائل خود را بیان کنند و همان جا مسئولان مرتبط را نیز فراخواند تا تدبیری برای رفع این مشکلات اندیشیده شود.
پس از پایان سخنرانی نصری منتخبی از مستند "دموراژ" پخش می شود. "دموراژ" به هزینه ای که بابت تاخیر هر روز تخلیه کشتی در بنادر اخذ می شود، گفته می شود و به بیان ماجرای باقی ماندن بار کشتی ها در بندرعباس طی زمان جنگ تحمیلی پرداخته است.
پس از آن نوبت به سخنرانی دغاغله مدیر کل دفتر حمل و نقل كالا سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای می رسد.
وی در ابتدای سخنان خود با تجلیل از عملکرد نصری، وی را به عنوان یکی از مدیران خوب، باتجربه و جدی در کار معرفی می کند و او را از ذخایر سازمان می داند.
مداح مدیرکل فناوری اطلاعات سازمان نیز از دیگر میهمانان حاضر در این مراسم است.
پس از سخنرانی دغاغله نوبت به ایراد سخن معاون هماهنگی امور زائران استاندار خراسان رضوی که به نمایندگی از استاندار در این مراسم حضور یافته است، می رسد.
محمد حسن واحدی نیز در ابتدای سخنرانی خود با تجلیل از نصری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی می گوید: به تعبیر آقای استاندار ما هر وقت با ایشان کار داشتیم، وی در جاده و بازدید بود. به این مدیران ارج می نهیم .
در ادامه برنامه نمایش طنز برگزار می شود.
سرهنگ هادی امیدوار رییس پلیس راه خراسان رضوی هم آخرین سخنران این مراسم است که به دلیل ذیغ وقت در ابتدای سخنرانی خود به شوخی با اشاره به کمبود وقت می گوید: تلافی می کنیم.
وی با تقدیر از خدمات راهداران می گوید: کار راهداران دیده نمی شود و از تلاش های خالصانه راهداران بی ادعا تشکر می کنم.
در پایان این مراسم که به همت اداره روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی و حمایت مالی 19 تشکل بخش حمل و نقل استان برگزار شد، از 10 راهدار نمونه و 10 راننده نمونه حرفه ای تقدیر می شود.
در این مراسم همچنین از تنها برگزیده جشنواره فیلم کوتاه راهداری و حمل و نقل جاده ای و نیز مدیران برخی تشکل های صنفی بخش حمل و نقل استان تقدیر به عمل می آید.
فرمانده پلیس راه استان هم با اهدای لوح تقدیر و هدیه از مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی، معاونان وی و کارکنان فعال این اداره کل در حوزه ایمنی و فرهنگ سازی در راه ها تقدیر می کند.
و گردهمایی بزرگ خانواده حمل و نقل خراسان رضوی پایان می یابد تا 26 آذرماه 1397 .... .
 
 
 مشخصات:
نظرات: *