پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی تصریح کرد:


مشکل راهداری استان در سال 96، کمبود تخصیص های اعتباری بود

تاریخ انتشار: 1396/12/28

 

​مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی با بیان اینکه ابلاغ های اعتباری در سال جاری رشد خوبی داشته است، مشکل اساسی كم بودن و عدم به موقع تخصيص ها دانست.
به گزارش اداره روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل ونقل جاده اي خراسان رضوي، ابراهیم نصری در جلسه گردهمایی مدیران راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در تشریح طرح نوروز، افزود: بحث ایمنی جاده ها یکی از موضوعات مهم در این ایام است، با وجود مشکلات مالی اداره کل، باید رسالتمان را در ايمن نگهداشتن محورها با حضور پررنگ نیروها به انجام برسانیم و به همین منظور نیروهای راهداری در این ایام آماده باش بوده و شبانه روز به خدمت رسانی به مردم خواهند پرداخت.
وی با بيان اينكه اعتبارات ابلاغي اعم از ملي و استاني نسبت به سال 95 رشدي خوبي داشته افزود: با توجه به اهميت راهدار ي و ايمني راهها خواستار تخصيص به موقع و صد در صدي اعتبارات گرديد.
 
آماده برای طرح نوروزی
 
در ادامه رييس اداره نگهداري راه‌های اداره كل راهداري و حمل ونقل جاده اي استان با اشاره به وجود 20 هزار و 548 کیلومتر راه استان که مسئوليت نگهداری آن با حوزه معاونت راهداری است، افزود: در دو حوزه نگهداري و تجهيزات ايمني راهها قرارداد منعقد كرده ايم كه ان شالله وضعيت ايمني راهها بهبود خواهد يافت.
وی در تشریح اقدامت صورت گرفته به منظور اجرای طرح نوروزی این اداره کل افزود: برای نوروز 97 گروه راهداری، 131 گروه امدادی و تعمیراتی، 10 ایستگاه ثابت در سطح استان و 435 نفر با 247 دستگاه ماشین آلات در امر امداد رساني و حفظ ايمني جاده ها در خدمت به زائران و مجاوران علی بن موسی الرضا (ع) خواهند بود. رجایی افزود: 20 هزار تن آسفالت برای لکه گیری راه ها تهیه شده که در بهبود وضعيت آسفالت جاده ها استفاده خواهد شد.
رييس اداره نگهداري راه‌های اداره كل راهداري و حمل ونقل جاده اي استان اظهار داشت: امیدواریم با تمهیداتی که صورت گرفته بتوانیم بهترین خدمات را داشته باشیم و بر همین اساس سرکشی مستمر نیروهای راهداری و اعزام گروه های کارشناسی به محورها به صورت روزانه اهمیت فراوانی دارد.
 
80درصد سفرهای جاده‌ای درون استانی است
 
معاون حمل و نقل اداره كل راهداري و حمل ونقل جاده اي خراسان رضوي نیز با اذعان به کمبودهای اعتباری موجود، از مدیران و دست اندرکاران حوزه در خواست کرد در ایام  سفر هاي نوروزي  تمام تلاش خودتان را بر مدیریت جاده های حوزه مسئولیت خود به منظور رفاه حال مسافران و زائران امام هشتم (ع) به كار بريد.
جواد وحدتی فرد افزود: براساس آمار، 80 درصد سفرهای جاده ای درون استانی است، در حالی که در گذشته این میزان 60 درصد بوده است.
شایان ذکر است که در این مراسم 5 رئیس اداره شهرستان های استان و همچنین 4 رییس ادارات ستادی به ارائه مباحثی از قبیل مشکلات و کمبودهای موجود برای ارائه خدمت بهتر پرداختند.
 مشخصات:
نظرات: *