پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

نصري خبر داد:


تخلف سرعت در آزادراه مشهد- باغچه کنترل شد

تاریخ انتشار: 1397/01/11

 

​مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت:در نوروز 97 با وجود افزایش 12 درصدی ترددها، تخلف سرعت غیر مجار در آزاد راه مشهد-باغچه در مقایسه با مدت مشابه پارسال بدون افزایش بوده و کنترل شده است .
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان خراسان رضوی ابراهیم نصری افزود: از 23 اسفند 96 تا پایان روز هشتم فروردین ماه 97 در مسیر آزادراه مشهد- باغچه و باغچه- مشهد به ترتیب 470 هزار و 540 هزار تردد بوسیله سامانه های تردد شمار این اداره ثبت شده است که در هر دو مسیر 1.3 درصد از خودروهای عبوری دارای تخلف سرعت غیرمجاز بوده اند.
وی گفت: میزان تخلف سرعت غیر مجاز در مدت مشابه پارسال در مسیر مشهد-باغچه و باغچه مشهد به ترتیب شامل 1.3 و 1.2 درصد از کل ترددهای این محورها بوده است و با توجه به اینکه افزایش 10 درصدی آمد و شدها امکان تخلف سرعت را افزایش داده بود می توان ثبات تخلف سرعت در آزاد راه مذکور را مثبت ارزیابی کرد.
نصری خاطر نشان کرد: مهم ترین دلیل کنترل تخلف سرعت در این آزاد راه اجرای طرح تشدید مقابله با تخلفات رانندگی و حضور پر رنگ ماموران پلیس راه و کارشناسان راهداری و حمل و نقل جاده ای  است.
وی همچنین گفت: در بازه زمانی 23 اسفند 96 تا پایان روز هشتم فروردین ماه جاری در مجموع 15 میلیون و 337 هزارو 821 تردد در 118 محور استان ثبت شده است که مسیر مشهد-چناران با 700 هزار و مسیر چناران- مشهد با 645 هزار تردد رتبه های اول و دوم را در استان به خود اختصاص داده اند.
مدیر کل راهداری به افزایش میزان تخلفات سرعت درمحور چناران بویژه در مسیر چناران- مشهد اشاره و بیان کرد: نسبت تخلف سرعت غیر مجاز در مسیر چناران مشهد به مجموع آمد و شدها در زمان اعلام شده 5.7 درصد بوده است که این رقم سال گذشته 4 درصد ثبت شده بود.
وی تصریح کرد: تمرکز پلیس راه و سایر عوامل نظارتی بر آزاد راه مشهد-باغچه و خرابی برخی سامانه های ثبت تخلف سرعت اداره راهداری  و حمل و نقل جاده ای در این محور موجب شد رانندگان متخلف احساس کنند نظارت بر این محور کاهش یافته است.
طرح پیشگیری از تصادفها در آزاد راه مشهد - باغچه از نیمه اسفند گذشته اجرایی شد و تخلفاتی مانند حرکت نکردن خودرو بین خطوط ، تخطی از سرعت مجاز، توقف غیرمجاز خودرو در حاشیه جاده، تغییر خط حرکت خودرو بدون علامت، حرکات نمایشی خودرو، روشن نکردن چراغ خودرو پیش از غروب، رعایت نکردن فاصله طولی، حرکت ناوگان باری و مسافری در باند سوم آزادراه و نبستن کمربند ایمنی در طول آزادراه 38 کیلومتری مشهد - باغچه از طریق گشتهای محسوس و نامحسوس پلیس راه و دوربینهای ثبت تخلف اعمال قانون شدند.
براساس این طرح مقرر شد با شناسائی  وسائط نقلیه متخلف دارای سرعتهای غیرمجاز با استفاده از سامانه های هوشمند جاده ای  توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای   و  ارسال این اطلاعات به پلیس راه استان بصورت ماهانه و رانندگانی که رفتارهای پرخطر ترافیکی دارند علاوه بر توقیف خودروی آنان به مدت 72 ساعت، به دادسرا معرفی شده تا در خصوص آنان احکام قضایی اجرا شود.
خراسان رضوی  با 2 آزاد راه مشهد-باغچه و کنارگذر شمالی مشهد در مجموع 112 کیلومتر مسیر آزاد راهی دارد.
طی تعطیلات نوروز امسال روزانه به طور میانگین 750 هزار زائر وارد خراسان رضوی شده اند.
 مشخصات:
نظرات: *