پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای خراسان رضوی به تشریح برخی از اقدامات صورت گرفته در طرح نوروزی 97 پرداخت


راهداری خراسان رضوي با تمام توان طرح نوروزی 97 را اجرا کرد

تاریخ انتشار: 1397/01/19

 
 

​مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای خراسان رضوی با اشاره به به کارگیری تمام توان این اداره کل برای اجرای طرح نوروزی 97 که از تاریخ 23 اسفند ماه سال گذشته تا پایان روز 17 فروردین ماه 97 در تمامی راه های استان انجام شد، به تشریح اقدامات صورت گرفته در قالب این طرح پرداخت و بیان داشت: در طول 24 روز اجرای طرح نوروزی 97 تعداد 96 گشت راهداری فعال بودند که 139 دستگاه مجهز به GPS این گشت ها را تشکیل می دادند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خراسان رضوی، ابراهیم نصری افزود: 2411 گشت روزانه توسط ادارات شهرستان های خراسان رضوی در این بازه زمانی انجام شد که در این گشت ها بیش از 8هزار و 600 نفر نیرو به حضور داشتند، براساس آمار پس از مشهد به عنوان مرکز استان که 500 گشت روزانه را در طرح نوروزی انجام داده است، تربت جام با انجام 174 گشت در رتبه دوم قرار گرفته است.
وی در خصوص ارائه آمار تردد های انجام شده در محورهای مجهز به دستگاه های تردد شمار استان در این بازه زمانی نیز گفت: از تاریخ از 23 اسفند تا 15 فروردین حدود 22 میلیون و 500 هزار تردد در محورهای استان انجام شده است که 9 درصد آن سهم وسایل نقیله سنگین است.       
نصری افزود: سامانه 141 اداره کل راهداری در سه بخش ارائه اطلاعات ترافیکی و وضعیت جوی راه ها، ارائه محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی و همچنین تماس مستقیم با اپراتوران مرکز مدیریت راه ها فعال است مه در طرح نوروزی 97 تعداد 41 هزار و 500 تماس با این سامانه توسط مردم برقرار شد و تنها یک تماس در این بین ناموفق بوده و مابقی آن ها را پاسخگو بودیم.
وی با بیان اینکه شماره تماس33411000 نیز یکی دیگر از راه های ارتباط این اداره کل با مردم است، در خصوص تعداد تماس های صورت گرفته با این شماره نیز گفت: مردم از این طریق می توانند از آخرین وضعیت جوی و جاده ای اطلاع یابند که بر این اساس در این بازه زمانی بیش از 5 هزار و 800 تماس با این شماره انجام شده است. همچنین در این بازه زمانی از طریق سامانه پیامکی نیز تعداد 4706 پیامک ارسال شده است.
نصری افزود: سامانه ثبت وقایع اداره کل راهداری استان نیز در طول اجرای این طرح، 240 مورد ثبت واقعه داشته که از این تعداد 212 مورد اعلام تصادفات و 23 مورد هم اعلام های هواشناسی بوده است.
مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان با بیان اینکه در این بازه زمانی تعداد 32 دوربین نظارت تصویری به صورت 24 ساعته در طول راه های استان فعال بودند، اظهار داشت: در طول این طرح از 12 تابلو VMS برای اطلاع رسانی به رانندگان استفاده شد که این تابلوها به صورت 24 ساعته کنترل می شدند و پیام های آن ها با توجه به شرایط جوی و ترافیکی حاکم بر راه های استان تنظیم می شد.
 
 
 مشخصات:
نظرات: *