پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

رییس اداره حمل و نقل کالای اداره كل راهداري وحمل ونقل جاده ا ي استان خراسان رضوي خبر داد:


افزايش 12درصدي تناژ حمل داخلی كالاي خراسان رضوي

تاریخ انتشار: 1397/01/26

 

​رییس اداره حمل و نقل کالای اداره كل راهداري وحمل ونقل جاده ا ي استان خراسان رضوي گفت: با برنامه ريزي ها و اقدامات صورت گرفته در سال 96 در سطح استان ميزان حمل كالا در استان خراسان رضوي نسبت به سال 1395  12 درصد افزايش داشته است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی محمد علي خانی با اعلام خبر فوق افزود: در حوزه حمل و نقل داخلی كالاي جاده اي استان خراسان رضوي در سال 1396 با حمل 30 ميليون و 71 هزار و 809 تن كالا در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته با 12درصد رشد مواجه بوده است كه در مدت زمان مذكور نيز با 2 ميليون و 189 هزار 664 سفر  11درصد رشد رانسبت به سال 95 شاهد هستيم.
وي از مهمترين علل افزايش تناژ را افزايش حمل سنگ آهن, سيمان و خاك معدني اشاره نمود و اضافه كرد: ايجاد گشتهاي جاده اي، شناسايي نقاط فرار بار و همچنين ايجاد دفاتر صدور بارنامه در مناطق فاقد شركت حمل و نقل داخلي كالا و اعمال نظارت مستمر در پروسه حمل و نقل در اخذ بارنامه در رشد تناژ را از عوامل  موثر در افزايش حمل كالا  دانست.
رییس اداره حمل و نقل کالای اداره كل راهداري وحمل ونقل جاده ا ي استان خراسان رضوي از جمله اقدامات شاخص در حوزه حمل و نقل داخلی کالای استان در سال 1396 را بررسی اسناد و مدارک ناوگان ملکی شرکت های حمل و نقل وفق ضوابط زمان تاسیس،شناسايي مسيرهاي فرار بار و ساماندهي دفاتر صدور بارنامه در سطح استان،افزايش 30درصدي درآمد 4 % استان در سال 96 نسبت به مدت مشابه سال قبل عنوان كرد .
خاني تشويق به سرمايه گذاري و ارتقاء تعداد شركتهاي توانمند استان به 11 شرکت حمل ونقل داخلي كالا ، انجام منظم و گسترده گشتهاي جاده ايبه تعداد 95 گشت جاده ای به اتفاق تشکل های صنفی و پلیس راه در سطح استان و همچنين ساماندهي حمل ونقل محمولات 7 كارخانجات سيمان و فولاد  استان از طريق انعقاد تفاهم نامه  بررسي و اصلاح نرخهاي كرايه حمل بين انجمنها و كارخانجات سيمان از ديگر اقدامات شاخص در سال گذشته برشمرد.
وي ادامه داد: در حوزه رسیدگی به تخلفات شرکت ها و مؤسسات حمل و نقل داخلی کالا (کمیسيون ماده 12)  به تعداد 42 پرونده رسیدگی و منجر به صدور رای شده كه تعداد 230 پرونده مربوط به تخلفات رانندگان حمل و نقل کالا  طی سال 1396 بررسی و منجر به صدور رای گردیده است كه در همین راستا کمیته رسیدگی به تخلفات شرکت های حمل ونقل تشکیل و به همین منظور دفتر ویژه ای در پایانه بار شهید خبیری مشهد با حضور  مدیر پایانه بار و تشکل های صنفی  شرکت ها حمل و نقل داخلی کالا بازگشایی گردیده است.
خاني ارتقای دانش و آگاهی فنی و تخصصی مدیران عامل و مدیران شعب شرکت های حمل و نقل کالا را از جمله برنامه هاي مهم حوزه تحت سرپرستي خود اعلام كرد و افزود: در سال گذشته  سال  16 دوره آموزشی جهت تعداد 463 نفر از مدیران شرکت های حمل و نقل برگزار گردیده است كه در حوزه آموزش رانندگان حمل و نقل هم  346دوره آموزشی جهت تعداد 5704 راننده گردیده است.
رییس اداره حمل و نقل کالای  خراسان رضوي تعداد جلسات برگزار شده با تشکل های صنفی شرکت ها و رانندگان جهت بررسی موضوعات و پیگیری مشکلات در سال 1396 را  31 جلسه اعلام كرد.
 مشخصات:
نظرات: *