پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان گناباد خبر داد:


ایمن سازی مدارس حاشیه راههاي شهرستان گناباد

تاریخ انتشار: 1397/02/05

 

​رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان گناباد گفت: در راستاي ايمن سازي مدارس حاشيه راهها ي كشور آموزش معلمين و دانش آموزان 5 مدرسه  و  ایمن سازی 4 مدرسه حاشيه راههاي شهرستان گناباد انجام شد.
به گزارش روابط عمومي اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان گناباد  ، یونس ارشادی با اعلام این خبر  گفت :  تصادف با دانش‌آموزان بیشتر در مناطقی رخ می‌دهد که سرعت نسبی وسایل نقلیه موتوری بیشتر و مشکل دیدن و دیده شدن برای رانندگان و دانش‌آموزان وجود دارد.
ارشادی افزود :  تصادفات مربوط به کودکان و نوجوانان عابر پیاده در مباحث ایمنــی جاده ای از جایگاه مهمی برخوردار است از این رو به دلیل عدم آگاهی و آشنایی کافی از خطرات ترافیکی، این قشر بیشتر از دیگر کاربران جاده ای در معرض خطر قرار داشته و از گروه های بسیار آسیب پذیر به شمـار می روند.
وی یاد آور شد : امسال طرح ایمن سازی با قدرت و جدیت بیشتر و در دوبخش توسط این اداره پیگیری می شود ، که  در این راستا یک دوره آموزش تئوری در 5 مدرسه  برگزار گردید و ضمن ارائه آموزش های لازم به دانش آموزان پک آموزشی و ایمنی در اختیار آنها قرار گرفت .
اين مقام مسوول ادامه داد:دانش آموزان پس از اين آموزش ها نسبت به خطرات ناشی از عبور در حاشیه جاده آشنا مي شوند و آگاهي لازم براي حرکت در امتداد جاده و عبور از عرض جاده را به صورت عملی و تئوری، فرا گرفتند.
رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای شهرستان گناباد افزود: هم اکنون نیز در راستای اجرای این طرح حدود 625 متر طول خط کشی اکستروژن با نصب تابلوهای عابر پیاده خورشیدی توسط این اداره انجام شد . 
ایمن سازی مدارس حاشیه راه‌ها به عنوان یک طرح ضروری و حساس اجتماعی از دیدگاه اقتصادی، امنیتی و رفاهی در جوامع مختلف مطرح است و دانش‌آموزان نیز به عنوان آسیب‌ پذیرترین گروه از میان عابران پیاده هستند.
 
 مشخصات:
نظرات: *