پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل حمل و نقل و پایانه های خراسان رضوی تصریح کرد:


کودکان از جمله گروه های آسیب پذیر در حوزه حمل و نقل هستند

تاریخ انتشار: 1397/02/10

 

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداري وحمل و نقل جاده اي  خراسان رضوی با بیان اینکه در سال گذشته متاسفانه كودكان زيادي در تصادفات جاده اي استان جان خود را از دست داده اند، بیان داشت: دانش آموزان و کودکان از جمله گروه های آسیب پذیر در حوزه حمل و نقل هستند و دلیل آن هم کوچکی جثه و عدم توانايي در تشخیص خطر برای تصمیم به موقع است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداري وحمل و نقل جاده اي  خراسان رضوی، نصیر برادران رحمانیان در جلسه آموزش ایمنی مدارس که به مناسبت روز ملی ایمنی حمل و نقل در دبستان حضرت زهرا(س) برگزار شد، افزود: گروه های آسیب پذیر باید نکات ایمنی ویژه ای را رعایت کنند و اطلاعاتشان را افزایش دهند و بر همین اساس ما آموزش هایی را در مدارس در این زمینه ها ارائه می کنیم.
برادران رحمانیان با اشاره به روز ملی ایمنی حمل و نقل، هدف برگزاری این مراسم را آموزش نکات ایمنی در حمل و نقل به دانش آموزان دانست و افزود: متاسفانه یکی از مشکلات موجود در کشور، موضوع تعداد بالای تلفات ناشي از تصادفات است. ما در کشور شرایط خوبی در زمینه ایمنی و رفتار اصولی در رانندگی نداریم و به همین دلیل ما سعی می کنیم از چنین فرصت هایی استفاده شود و دانش آموزان را به عنوان پیام رسان های نکات ایمنی به والدینشان، آموزش دهیم.
 
همچنین در این مراسم  معاون آموزشي اداره كل آموزش وپرورش منظقه رضويه نیز با بیان اینکه هدف از درس خواندن یادگرفتن مهارت های عمومی و کاربردی مورد نیاز زندگی است، افزود: یکی از این مهارت ها گذربان مدرسه است که برای تردد دانش آموزان از عرض خیابان، براساس قوانین تعیین شده اند، کسانی که به آموزش قوانین و علائم راهنمایی و رانندگی می پردازند.
وي افزود: دانش آموزان با کسب این مهارت ها خود نیز می توانند به عنوان یک ناظر در وسایل نقلیه خانواده و اطرافیان خود حاضر باشند و نکات ایمنی را به بزرگترها گوش زد کنند، به امید روزی که اتفاقات ناگوار در رانندگی به حداقل برسند.
وی یادگیری این آموزش ها را برای دانش آموزان مهم ارزیابی کرد و افزود: مسئله به کارگیری این آموزش ها، موضوعی است که یادگیری نیز برای دانش آموزان مهم تر است.

 


مشخصات:
نظرات: *