پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیفعالیتهای سه ماهه ابتدای سال جاری و اجرای آسفالت بیش از 14 کیلومتر در راههای شهرستان گناباد

تاریخ انتشار: 1397/04/12

به گزارش روابط عمومي اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی  ، یونس ارشادی  رییس اداره راهداری وحمل ونقل جاده ای شهرستان گناباد با اعلام این خبر  گفت : 

یکی از اولویت های مهم این اداره در سال جاری در سطح شهرستان بهسازی راهها و روکش آسفالت جهت افزایش ایمنی جاده ها می باشد که خوشبختانه در سه ماهه اول سال جاری حدود   14 کیلومتر از مسیر های شهری و روستایی شهرستان روکش آسفالت گرم اجرا گردید .

ارشادی یاد آور شد :  علاوه بر عملیات راهداری مستمر ، در حوزه حمل و نقل نیز  ساماندهی شرکت های حمل و نقل کالا و مسافر از دیگر اولویت های مهم این اداره می باشد که در چند ماه گذشته با انجام جلسات متعدد ، بازدید های مکرر و ایجاد هماهنگی های لازم این مهم نیز به انجام رسیده است .

 وی سایر فعالیتهای شاخص اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان گناباد را در سه ماهه ابتدایی سال 1397 به شرح ذیل عنوان نمود  و گفت : روکش آسفالت راههای شهری و روستایی جمعا به طول 14 کیلومتر در محورهای گناباد کاخک 3.2 کیلومتر ، گناباد فردوس 3.5 کیلومتر ، قوژد به عزیز آباد 7 کیلومتر  و در محل پل گیسور 300 متر بامشارکت اداره نگهداری راهها  به انجام رسیده و حدود بیش از 2000 مترمربع لکه گیری در راههای شهری و روستایی انجام شده  و  در بخش ابنیه نیز تعداد 8 دستگاه ابنیه در محور گناباد فردوس جمعا بالغ بر 2 میلیارد و پانصد میلیون ریال با همکاری اداره نگهداری ابنیه راههای اداره کل تعریض و در محور گناباد به گیسور-دوغارون نیز یک دستگاه  پل باکسی سه دهانه تکمیل و عملیات خاک ریزی دو طرف پل و آسفالت 300 متر روی پل مذکور به مبلغ دو میلیارد و سیصد و پنجاه میلیون ریال توسط این اداره به انجام رسید .

ارشادی افزود: در بخش ایمنی راهها  با پیگیری این اداره جهت  پروژه روشنایی محور پلیس راه گناباد بیدخت 3 امتیاز برق خریداری گردید و همچنین در طول 260 کیلومتر در راههای شهری و روستایی شهرستان عملیات خط کشی انجام شد . و سایر فعالیتهای این بخش شامل انجام عملیات شیب شیروانی به طول 2 کیلومتر در محور گناباد-بجستان، نصب 20 مورد چراغ چشمک زن جدید ، تعمیر 23 مورد چراغ چشمک زن ، تعمیر تابلوها و گاردریلهای حوزه به تعداد 22موردصفحه،18 پایه و4 سرسپری ، رنگ آمیزی 400 مترمربع سرعت گیر های حوزه استحفاظی ، رنگ آمیزی تجهیزات داخل پارکینگ ها به تعداد 200 عدد صندلی و 20 عدد سطل زباله ، پاکسازی صحنه تصادفات و آرام سازی ترافیک به تعداد 18 مورد  و ... برشمرد . و خاطر نشان کرد جهت رفاه حال روستاییان عزیز منطقه نیز عملیات رگلاژ ، تسطیح و تیغ زنی راههای روستایی شهرستان در طی بارش های متوالی ابتدای سال در چندین نوبت به مقدار 750 کیلومتر به انجام رسیده است .  

ارشادی یاد آور شد : ساماندهی و بازدید از مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی ، نمازخانه ها و سرویس های بهداشتی  حوزه شهرستان با همکاری سایر ادارات و نهادهای مربوطه در 5 نوبت انجام گرفت و بازدید های مستمر از پایانه مسافربری شهرستان ، شرکت های مسافربری و شرکت های حمل و نقل کالا ، دفاتر پیشخوان ، معاینه فنی ، مرکز طب کار شهرستان و برگزاری کلاس های آموزشی بدو خدمت رانندگان باری و مسافر با تنظیم چک لیست های ارزیابی به طور مرتب توسط این اداره انجام گرفته و حدود 22 مورد ثبت نام  طرح تسهیلات سمند و  وانت بار از محل اعتبارات اشتغال زایی روستایی به متقاضیان نیز از دیگر فعالیتهای این اداره در سه ماهه ابتدایی سال جاری بوده است .

شایان  ذکر است برگزاری مراسم 7  اردیبهشت ماه روز ایمنی حمل و نقل  با نواختن زنگ ایمنی در مدرسه دخترانه میثم روستای باغسیاه با همکاری سایر ادارات و نهادها توسط این اداره به انجام رسید .  

 ​مشخصات:
نظرات: *