پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

معاون وزیر راه و شهرسازی:


700 هزار راننده برای بیمه تکمیلی ثبت نام کردند

تاریخ انتشار: 1397/06/07

​به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان خراسان رضوي، عبدالهاشم حسن نیا عصر چهارشنبه در بازدید از پایانه مرزی دوغارون شهرستان تایباد طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 90 درصد از بار و مسافر در کشور از طریق جاده حمل می شود که در این زمینه مسئولیت سنگینی بر عهده وزارت راه و شهرسازی است.
وی به نقش تنظیم کننده سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در روابط صاحب بار، شرکت و رانندگان اشاره کرد و اظهار داشت: انباشت مشکلات رانندگان از یکسو و وضعیت سخت اقتصادی از سوی دیگر، اصلاح شرایط را زمانبر کرده است.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور با اشاره به توجه این سازمان به مشکلات معیشتی و اقتصادی رانندگان افزود: به دنبال ارائه تسهیلات قرض الحسنه و کم بهره برای رانندگان هستیم و با تکیه بر اسناد بالادستی خدمات عرضه شده به رانندگان بهبود خواهد یافت.
معاون وزیر راه و شهرسازی همچنين گفت: تاکنون 700 هزار نفر از رانندگان کشور و همسران آنها برای استفاده از بیمه تکمیلی ثبت نام کرده اند.

وی گفت: سالانه بیش از 430 میلیون تن انواع کالا توسط 600 هزار راننده در جاده های کشور جابه جا می شود.
حسن نیا اظهار داشت: 220 هزار کیلومتر راه در کشور وجود دارد که 17 هزار کیلومتر آن بزرگراه است.
وی به جایگاه پایانه مرزی دوغارون اشاره کرد و افزود: این پایانه یکی از مهترین پایانه های مرزی کشور از نظر ترانزیت و تردد مسافر می باشد.
وی ادامه داد: ایجاد سالن مناسب برای مسافران و در ورودی اختصاصی برای پایانه از مهمترین برنامه های پیش رو در حوزه ساماندهی این پایانه است.
پایانه مرزی دوغارون در 18 کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.مشخصات:
نظرات: *