پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

پايانه هاي مرزي استان خراسان رضوي تجهيز مي شوند


150 ميليارد ريال هزينه تجهيز و تکميل طرح جامع پايانه مرزی لطف آباد

تاریخ انتشار: 1397/07/12

​به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان خراسان رضوي، حسين جولائيان رييس اداره فني و نظارت بر طرح هاي اين اداره كل با اعلام اين خبر گفت: گمرکات نقش مؤثری در توسعه اقتصاد ملی و منطقه‌ای دارند و به همین دلیل توجه و تجهیز گمرکات به وسایل پیشرفته بسيار مهم است كه در اين راستا در قالب طرح جامع پایانه مرزی لطف آباد، تاکنون 150 میلیارد ریال هزینه گردیده است.
وي خصوص پايانه مرزي سرخس گفت: پايانه مرزي سرخس شاهراه ترانزيتي و اقتصادي شرق كشور و كشورهاي آسياي شرقي مي باشد كه شرايط مختلف حمل و نقلي و موقعيت ممتازي را براي تردد توريستها، مبادلات مرزی در اشکال مختلف واردات، صادرات و ترانزيت به وجود آورده است و  در حال حاضر، اين پايانه با هزينه 5 ميليارد ريالي در حال تکمیل محوطه سازی اطراف سالن مسافری می باشد که انشاا... در دهه فجر امسال مورد بهره برداري قرار خواهد گرفت.
جولائيان در ادامه توضيحات مربوط به تجهيز پايانه مرزي سرخس، گفت: به جهت بهره برداری از پل جدید مرزی سرخس ـ ترکمنستان و تسهیل تردد روان تر کامیون داران، این اداره اقدام به عقد قرارداد جهت احداث دیوار مرزی، ساخت و تجهیز اتاقک مرزبانی و ایمن سازی مسیر روی پل مذكور نموده که در ماه هاي آتي بهره برداري خواهد شد.
حسين جولائيان در پايان با ارائه آمار از افزايش همكاري با پليس راه استان خراسان رضوي ياد كرد و افزود: در راستاي كاهش تصادفات، افزایش ضریب ایمنی جاده ها و بهره وري و تجهيز همكاران ما در پليس راه استان، اقدام به ساخت 4 جایگاه ساختمان جاده ای پلیس در محورهای نیشابور ـ سبزوار  و سبزوار ـ شاهرود  با هزينه 4 ميليارد ريال نموده ايم که اين پروژه ها در حال حاضر 80 درصد پيشرفت دارند و در هفته هاي آتی آماده خواهند شد.مشخصات:
نظرات: *