پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیهشتمین جلسه ستاد اربعین حسینی (ع) استان خراسان رضوی درشهرستان تایباد برگزارشد.

تاریخ انتشار: 1397/07/23

​به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان خراسان رضوي، هشتمين جلسه ستاد اربعين حسيني (ع ) استان خراسان رضوي باحضور دکترحسینی سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری خراسان رضوی در فرمانداری شهرستان تایباد برگزار شد.
دکترحسینی در این جلسه ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین( ع) با تقدیر از اقدامات  اعضای ستاد اربعین  حسینی و طرح برنامه ها پیشنهادی و تدابیر متناسب با آسیب شناسی  اربعین  سال گذشته بیان کرد: زیارت امام حسین (ع) در ایام اربعین حسینی از فضایل و برکات بسیاری برخوردار است، و  این حرکت عظیم و همایش حسینی  علاوه بر فضیلت دینی، دارای کارکرد های اجتماعی شده و اربعین حسینی، درس سعادت، تعامل و فداکاری است.
وی با تقدیر از زحمات مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده اي خراسان رضوی درسال گذشته خواستار ارائه خدمات  مطلوب، برای تسهیل تردد زائرین اربعین و همکاری بیشتر شرکتهای  خدماتی با برنامه ریزی  مناسب در امسال شد .
نصری، مدیرکل راهداری و حمل ‌و نقل جاده ای استان خراسان رضوی که در این جلسه حضور داشت در سخنان خود گفت: با اشاره به اینکه بیشترین جابجایی در ایام اربعین توسط ناوگان حمل و نقل عمومی انجام می شود و در این بخش مشکلاتی از جمله تامین لاسیتک و قطعات وجود دارد که راهداری و حمل و نقل جاده ای تمام  توان خود را جهت تامین ناوگان مورد نیاز جهت جابجایی زائرین عزیز افغانی از مرز دوغارون به مرز شلمچه و مهران بکار می گیرد.
وی در ادامه پیشنهاد داد: جهت سهولت کار، بخشی از جابجایی زائرین از طریق ریلی ( راه آهن ) صورت پذیرد و بهتر است جابجایی زائرین مرز به مرز بصورت مستقیم توسط ناوگان حمل و نقل عمومی انجام شود.
فرماندار تایباد نیز در این جلسه با تاکید بر لزوم آمادگی دستگاه های خدمات رسان و امدادی برای پذیرش زائرین اربعین حسینی از سمت کشور افغانستان، اظهار داشت: سال گذشته  25 هزار نفر ازکاروانهای زیارتی  افغانستان  به قصد سفر به عراق از طریق مرز دوغارون وارد ایران شدند.
وي افزود: مرز دوغارون به عنوان امن ترین و مهم ترین مرز مسافری کشور، آماده استقبال و پذیرایی از کاروانهای زیارتی  افغانستانی اربعین  حسینی (ع) است.
 در ادامه جلسه مهدی فروزان مدیرکل هماهنگی امور رفاهی زائرین استان نیز اعلام کرد: از تعداد 53 هزار و 269 نفر ثبت نام شدگان به زیارت عتبات عالیات، تاکنون برای 27 هزار و 542 نفر روادید عراق صادر شده و کار صدور روادید برای سایرین در حال انجام است.
فروزان همچنین به مراسم پایانی دهه صفر اشاره و بیان کرد: به این منظور نیز چهار هزار و 500 دستگاه اتوبوس پیش بینی شده است.
وی افزود : پیش بینی می شود ورود زائران نسبت به پارسال 30 درصد افزایش یابد.مشخصات:
نظرات: *