پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیآماده‌ باش كامل اداره راهداری و حمل و نقل جاده اي تايباد در فصل سرما

تاریخ انتشار: 1397/08/02

​به گزارش روابط عمومي اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خراسان رضوی، علی اصغر کرباسی رییس اداره راهداری و حمل ‌و نقل جاده‌ای تايباد از آماده‌باش كامل پرسنل، تجهيزات و ماشین‌آلات راهداری در فصل سرما خبر داد.
كرباسي با اشاره به این مطلب افزود: شهرستان تایباد با داشتن 650 كيلومتر راه اصلي، فرعي، مرزي و روستايي و برخورداري از 98% راه آسفالته به دلیل هم‌مرز بودن با کشور افغانستان در مرز دوغارون از اهمیت بالایی در مبادلات کالا برخوردار است و محور‌های مواصلاتی این شهرستان روزانه شاهد تردد تعداد بی شماری وسائط نقلیه ترانزیتی و مسافری بین المللی است و اين امر آمادگي شبانه روزي راهداران را مي طلبد تا مسافرين  بدون هيچ مشكلي در تمام فصول از اين محورها تردد نمايند.
وی در ارتباط با بودجه و هزینه های بالای طرح راهداری زمستانی گفت: با وجود كمبود اعتبارات، هزینه کرد صحیح اعتبارات راهداری ضروری بوده و باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی اجرایی صورت گیرد كه از كلیه امكانات موجود حوزه راهداری بهترین استفاده حاصل گردد.
 وی ادامه داد: 25 نفر از پرسنل این اداره با 17 دستگاه ماشین آلات راهداري به صورت شبانه روزی مشغول خدمتگزاری به مردم شریف جهت ترددی آسان در جاده های شهرستان تايباد می باشند.
علی اصغر کرباسی در تشریح وظایف راهداری زمستانی گفت: این اداره با تهیه و تجهیز راهدارخانه ها به 500 تن شن و نمک از آمادگی لازم در جهت باز نگه داشتن راه‌های اصلي حتی در زمان بارش برف سنگین و در مرحله بعد بازگشایی راه‌های فرعی و روستایی، در طرح راهداری زمستانی برخوردار است.
وی در تشریح عملیاتهای راهداری زمستانی گفت: عملیات دریواسیون پل‌ها، پاكسازی قنوها، برفروبی و بازگشایی محورها و همچنین استفاده از توان و ماشین‌آلات بخش خصوصی در زمان بحران و بارش‌های سنگین از اهم امور راهداری زمستانی است كه امید می‌رود با اجرای دقیق وظایف در این حوزه و همكاری و تعامل با پلیس راه و عوامل امدادی، زمستانی پربارش همراه با راهداری پویا، مستمر و جاده ایمن داشته باشیم.مشخصات:
نظرات: *