پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خراسان رضوی خبر داد؛


32 هزار زائر اربعین استان خراسان رضوی با اتوبوس به مرزهای غربی اعزام شدند.

تاریخ انتشار: 1397/08/07

​به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان خراسان رضوي، ابراهيم نصري مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی با اعلام این خبر، گفت: از نیمه دوم مهر ماه سال جاری تا کنون بیش از 32 هزار زائر اربعین استان خراسان رضوی با تعداد 850 دستگاه اتوبوس مسافربری عمومی بین شهری به مرزهای خروجی کشور اعزام شدند.
 ابراهیم نصری افزود: در آمار به دست آمده و در مقایسه با سال گذشته تا کنون از نظر تعداد سفرهای زائرین اربعین  15%  وتعداد مسافرین 14% رشد داشته و مقاصد حرکت این سفرها به سه مرز مهران، چذابه، شلمچه و همچنین شهرستان های اهواز، آبادان و ایلام در سطح کل استان خراسان رضوی صورت گرفته است.
وی ادامه داد: آمار زائرین اربعین کشور افغانستان که از مرز دوغارون وارد شده اند تا کنون 7572 نفر با 177 دستگاه اتوبوس برون شهری از مرز به مشهد انتقال داده شده و این روند در روزهای آتی افزایش خواهد یافت. همچنین کلیه سفرهای اعزامی اربعین از مبدا مشهد فقط به دو مرز شلمچه و مهران صورت گرفته که در این میان مرز مهران بیشترین مقصد سفر را در شهرستان مشهد به خود اختصاص داده است و برای سایر شهرستان های استان خراسان رضوی نیز مرز شلمچه بیشترین فراوانی حرکت را داشته است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خراسان رضوی با اشاره به شروع بازگشت سفر زائرین اربعین، توضیح داد: با توجه به بازگشت زائرین اربعین و به جهت ارائه خدمات بهتر به این عزیزان با استفاده از ناوگان مسافربری جاده ای بیش از 500 دستگاه اتوبوس خالی از امروز به مرز مهران و شلمچه اعزام می شوند.
استان خراسان رضوی رتبه اول جابجایی مسافر را در کشور داراست و مردم خراسان رضوی بیشترین استفاده کننده وسایل حمل و نقل عمومی در سطح کشور هستند.مشخصات:
نظرات: *