پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

استقبال از زائرین پیاده حضرت علي بن موسي الرضا (ع) و ارائه خدمات به آنها جز آرزوهای ماست.


آمادگي راهداران شهرستان فريمان از 38000 زائر پیاده در دهه پایانی ماه صفر

تاریخ انتشار: 1397/08/13

​به گزارش روابط عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان خراسان رضوی، حسین خيرخواه رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان فریمان از آمادگی راهداران این اداره در ایام پایانی ماه صفر و خدمات رسانی به  زائرین پیاده خبر داد.
حسین خیرخواه در خصوص اقدامات انجام شده جهت ارائه خدمات به زائران پياده در ماه صفر گفت : با توجه به اينكه راههاي حوزه استحفاظي شهرستان فريمان در كريدور شهرستان هاي شرق استان خراسان رضوي (شهرستان هاي تربت جام، تايباد، باخرز و زاوه ) واقع گرديده است و حجم قابل توجهي از زائران پياده استان از این مسیر تردد می کنند، این امر وظایف راهداری را مهم و سنگین تر می کند که ارائه خدمات و استقبال از آنها جز آرزوی ماست.
وی در ارتباط با آمار ورود زائر از این محور به مشهد مقدس گفت: هر ساله بيش از38000 نفر در قالب 120 كاروان پیاده از سمت فريمان به مشهد مقدس عزيمت مي نمايند.
خیرخواه درباره حساسیت موضوع امنیت و ایمنی زائرین در این مسیر توضیح داد: با هماهنگي دستگاه هاي خدمات رسان شامل فرمانداري و فرماندهي انتظامي، شهرداري فریمان ، بخشداري، هلال احمر ، پليس راه و راهور و اورژانس جهت پيشگيري از هر گونه حوادث احتمالي ناگوار و ارائه خدمات بهتر، 14 محل جهت احداث ایستگاه مختلف خدماتی جانمائي گرديد.
 وي همچنين در ادامه در تشريح خدمات این اداره عنوان نمود : بيش از 90 كيلومتر از مسير كاروانهاي پياده  شن ريزي و تسطيح شده و در محل ايستگاههاي خدماتي نیز نصب تابلو ها و علائم هشدار دهنده انجام شده است.
 حسین خیرخواه همچنين در پایان از استقرار چهار اكيپ راهداري جهت راهنمائي زائرین خبر داد و افزود: با آمادگي كامل و همکاری دستگاههاي متولي جهت كنترل ترافيك زائران بارگاه رضوي 4 اکیپ در طول مسیر مستقر شده تا آرامش و ایمنی سفر این عزیزان تامین گردد .مشخصات:
نظرات: *