پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

با پیش فروش اینترنتی بلیت، دلالی مسافر به شدت کاهش یافت


افزایش 33 درصدی تعداد مسافر اتوبوس برون شهری در استان خراسان رضوی در ایام پایانی ماه صفر

تاریخ انتشار: 1397/08/22

​به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان خراسان رضوي، ابراهيم نصري مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی، از ثبات قیمت کرایه اتوبوس ها در دهه پایانی صفر در پایانه های استان خبر داد.
 ابراهیم نصری افزود: از ابتدای سال جاری با برنامه ریزی های انجام شده و طراحی حذف صدور بلیت با نرخ های غیر رسمی در پایانه های مسافربری اکثر بلیت های ایام پایانی ماه صفر به صورت اینترنتی پیش فروش شد.
وی ادامه داد: در طرح امسال نسبت به سال گذشته با افزایش حدود33 درصدی، تعداد مسافرین متقاضی جابجایی با اتوبوس به بیش از 505 هزار نفر رسید که بیش از 12 هزار دستگاه اتوبوس تمهیدات جابجایی آنها را برعهده داشتند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خراسان رضوی همچنین در اشاره به ورود 2 هزار دستگاه اتوبوس از استان های هدف، گفت: با برنامه ریزی های انجام شده از 10 استان پرجمعیت در ایام شهادت امام رضا (ع) 2 هزار دستگاه اتوبوس در 28 صفر مستقر شدند و بر اساس برنامه بلیت های پیش فروش شده نسبت به خروج آنها از استان اقدام شد.
وی همچنین افزود: با افزایش تعداد ناوگان اتوبوس نسبت به تقاضای مسافر در ایام مذکور پدیده دلالی در پایانه امام رضا به شدت کاهش یافت و با کمک تیم های بازرسی و نظارتی اکثر تخلفات و شکایات مردمی در داخل پایانه و با کمترین زمان ممکن مرتفع گردید.
نصری با اشاره به مشکلات مربوط به مسافران استان های مازندران و اصفهان، گفت: با توجه افزایش تعداد مسافر و زمان تعطیلی ایام پایانی ماه صفر ، اکثر مسافرین زمان برگشت خود را به روز جمعه موکول کردند و با توجه به اینکه صدور بلیت های امسال به صورت اینترنتی پیش فروش شده بود و اینکه مسافران روز جمعه در لحظه تقاضای سفر در روز جاری را مد نظر داشتند، دچار مشکل شدند و با توجه به اختصاص 119 دستگاه اتوبوس اختصاصی جهت استان مازندران تا ساعت 24 روز جمعه این موضوع نیز مرتفع شد.
وی درباره هماهنگی های این اداره کل با سازمان پایانه های شهرداری،گفت: با افزایش هزار دستگاه اتوبوس دیگر جهت جابجایی مسافرین در پایانه، کلیه همکاران ما و سازمان پایانه های مسافربری شهرداری مشهد تا 20 آبان در حال خدمت رسانی به مسافرین بودند.مشخصات:
نظرات: *