پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیهماهنگی و تدابیر لازم در حذف واسطه گری و دلالی با هدف تحقق حقوق شهروندی مسافرین

تاریخ انتشار: 1397/08/30

​به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان خراسان رضوي، ابراهيم نصري مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی، از برنامه ریزی و اقدامات این اداره کل در جهت حذف واسطه گری و دلالی در پایانه های مسافربری استان خراسان رضوی خبر داد.
 ابراهیم نصری در جلسه هماهنگی برگزار شده با شرکتهای مرتبط با حوزه حمل و نقل ضمن قدردانی از مساعی کارگزارن و فعالان حوزه حمل و نقل مسافر استان در سطوح مختلف در اجرای طرح های جابجایی زائرین در ایام اربعین حسینی (ع) و دهه پایانی ماه صفر افزود: اصلاح رفتار از سوی شرکتهای مسافربری به عنوان مهمترین اولویت در برنامه ارتقاء سطح خدمات و حذف پدیده دلالی مورد تاکید می¬باشد و ساختار نامناسب پایانه¬ مسافربری امام رضا (ع) نباید به عنوان مانعی در تحقق این مهم به شمار آید.
وی ادامه داد: ضرورت خروج از شیوه مدیریت سنتی و توجه و ورود صنف به عرصه حمل و نقل هوشمند به عنوان راهکار برون رفت از وضعیت فعلی خواهد بود.
 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خراسان رضوی همچنین با اشاره به وظایف این اداره در حفظ حقوق شهروندی، گفت: هم راستا با نگرش خاص به موقعیت خراسان رضوی از لحاظ جایگاه تکریم زائرین رضوی(ع) این اداره خود را مکلف و ملزم به تشدید نظارت بر عملکرد شرکتهای مسافربری در نحوه تأمین و ارائه خدمات مطلوب سفر به زائرین و مسافرین و برخورد قاطع قانونی با متخلفان و تضییع کنندگان حقوق مسافرین از طریق کمیسیونهای رسیدگی به تخلفات می¬داند.   
در این جلسه همچنین جواد وحدتی فرد معاون حمل و نقل استان، گفت: ایجاد وفاق و هماهنگی کامل فی ما بین شرکتهای مسافربری در اقدام منسجم برای حذف معضل دلالی بسیارمهم و تأثیر گذار می باشد.
وی ضمن ایجاد شرایط لازم را برای استقرار و برگزاری کمیسیونهای ویژه و ماده 12 در محل دفتر ستاد حمل و نقل مسافر پایانه مسافربری امام رضا(ع) جهت بررسی فوری و برخورد آنی با تخلفات احتمالی شرکتها، گفت: بنای این اداره کل تعامل با صنف در جهت فراهم نمودن بسترهای لازم برای اجرای کامل ضوابط حمل و نقل می¬باشد.
گنجی رییس اداره حمل و نقل مسافر نیز که در جلسه حضور داشت با ارائه پیشنهاد خروج بلیت از پایانه مسافربری امام رضا (ع) ،گفت: دلالی به عنوان بزرگترین آسیب در زمینه تضییع حقوق مالکان، رانندگان، مسافرین و شرکتهای مسافربری می باشد که ضرورت دقت نظر شرکتهای مسافربری در رعایت وظایف قانونی و نحوه جذب مسافر، موجبات حذف پدیده دلالی را حاصل خواهد شد.
از دیگر اعضای این جلسه آسیابان دبیر انجمن صنفی شرکتهای مسافربری مشهد بود که ضمن درخواست اعمال نظارت و برخورد قاطع با تخلفات احتمالی شرکتهای مسافربری و رانندگان، گفت: برنامه های پیش بینی شده این صنف، رعایت دقیق شرایط مقرر در ضوابط حمل و نقل به ویژه نحوه تنظیم و صدور بلیت و صورت وضعیت، سوار و پیاده نمودن مسافر می باشد.
وارسته رییس انجمن صنفی مالکان ناوگان اتوبوس خراسان رضوی نیز در این جلسه گفت: باید در جهت پیشگیری از بروز این آسیب به مالکان ناوگان و رانندگان تحت پوشش شرکتهای متخلف در زمان تعلیق فعالیت شرکت تدابیری اندیشیده شود تا حقوق این مالکان تضییع نگردد.مشخصات:
نظرات: *