پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خراسان رضوی خبر داد؛


ایجاد اولین انجمن صنفی مراکز اسقاط، بازیافت و از رده خارج کردن خودروهای فرسوده در کشور

تاریخ انتشار: 1397/09/22

​به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خراسان رضوی، ابراهیم نصری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی با اعلام این خبر گفت: اولین مرکز اسقاط، بازیافت و از رده خارج کردن خودروهای فرسوده توسط این اداره کل در سطح کشور ایجاد شد.
ابراهیم نصری با اشاره  به نقش مهم فعالیت مراکز اسقاط در کاهش آلودگی هوا و کاهش مصرف سوخت گفت:  ایجاد  این تشکل صنفی در راستای پیگیری حقوق صنفی و هماهنگی بیشتر بین مراکز ضروری بود.
 وی همچنین گفت:  با هماهنگی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور و پیگیری های مراکز اسقاط و همکاران این اداره کل، اولین انجمن صنفی استانی مراکز اسقاط کشور در این استان تأسیس و راه اندازی گردید.
 نصری با اشاره به ابلاغ دستور العمل تأسیس، فعالیت، نظارت و لغو پروانه مراکز اسقاط و بازیافت وسایل نقلیه فرسوده توسط ستاد گفت: این دستور العمل علاوه بر اینکه چگونگی ورود و سرمایه گذاری در این صنعت را مشخص می نماید، نحوه نظارت و کنترل دستگاه های مختلف را بیان می کند.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای همچنین در خصوص رده بندی این مراکز تصریح کرد: درآینده شاهد نظم بیشتری در این خصوص خواهیم بود.
ابراهیم نصری در پایان با اشاره به عدم استقبال وارد کنندگان و تولید کنندگان خودرو از گواهی اسقاط و رکود سرمایه این بخش در گواهی های اسقاط صادر شده ادامه داد: یکی از مشکلات اساسی این صنعت، عدم وجود مکانیزم قیمت گذاری گواهی اسقاط خودروی فرسوده می باشد.
در حال حاضر 19 مرکز اسقاط در سطح استان خراسان رضوی مشغول به فعالیت می باشند.مشخصات:
نظرات: *