پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیبازگشایی 60 کیلومتر از قنوهای جاده ای شهرستان گناباد

تاریخ انتشار: 1397/10/24

​به گزارش روابط عمومي اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خراسان رضوی،یونس ارشادی سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان گناباد، با اعلام این خبر گفت: محور گناباد ـ فردوس یکی از محورهای شریانی و کوهستانی با تردد بالا در شهرستان گناباد می باشد که اتصال استانهای جنوبی کشور با شهرستان گناباد و گمرک دوغارون را برقرار می کند .
ارشادی گفت: یکی از اولویت های مهم این اداره، افزایش ایمنی تردد می باشد که در محور گناباد ـ فردوس، علاوه بر انجام عملیات راهداری مستمر اقداماتی شامل 3.5 کیلومتر روکش آسفالت، 10 کیلومتر تعریض جاده، حدود 20 کیلومتر بازگشایی قنو و تعریض 8 دستگاه ابنیه فنی در محور مذکور انجام شده است.
ارشادی افزود: هم اکنون نیز باتوجه به آغاز فصل سرما، کوهستانی و سردسیر بودن منطقه کلات و همچنین جهت مقابله با هرگونه حوادث و بحران، بازگشایی و تخلیه قنوها در دستور کار این اداره قرار گرفت و تاکنون 60 کیلومتر قنودر محور گناباد ـ فردوس، محور کاخک ـ کریمو و محور تک میدان بازگشایی گردیده است.
وی همچنین در خصوص آمادگی راهداران جهت اجرای طرح راهداری زمستانی اظهار داشت: باتوجه به شرایط اقلیمی و برودت هوا و بارش باران و برف، اکیپ های برفروبی این اداره از 15 آذر ماه بصورت رسمی در محل راهدارخانه کلات مستقر گردیدند و آماده  خدمات رسانی به هموطنان عزیز می باشند .
گفتنی است عملیات بازگشایی 60 کیلومتر قنوها طی یک ماه و با90 دستگاه روز ماشین آلات راهداری به انجام رسیده است .مشخصات:
نظرات: *