پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیبرگزاری مانور لحظه صفر امدادرسانی جاده‌ای

تاریخ انتشار: 1397/11/08

​دبیر کمیته مدیریت بحران و پدافند غیرعامل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی، از برگزاری  اولین مانور لحظه صفر امدادرسانی جاده‌ای در محور مشهد ـ سرخس خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خراسان رضوی، سید حمیدرضا ملک جعفریان هدف از اجرای این مانور را سنجش میزان آمادگی و تعیین مشکلات، نواقص و عوامل موثر در حضور به موقع و موثر عوامل صحنه تصادفات توسط دستگاههای درگیر در امداد رسانی جاده ای اعلام نمود و افزود: این مانور توسط عوامل اجرایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و با هماهنگی و نظارت اداره کل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی با موفقیت برگزار شد.
وی ادامه داد: این مانور در محدوده‌ی روستای تنگلشور واقع در محور ترانزیتی مشهد ـ سرخس برگزار گردید. ملک جعفریان با اشاره به شروع زمان مانور امداد جاده ای گفت: این مانور در ساعت 11:20 دقیقه به صورت فرضی با گزارش تصادف جرح و فوتی از سوی مردم حاضر در صحنه شروع و با حضور آخرین دستگاه درگیر در امداد جاده ای به مدت یک ساعت با موفقیت برگزار شد.
دبیر کمیته مدیریت بحران و پدافند غیرعامل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی همچنین اظهار داشت:  در این مانور ارزیابی حضور به موقع و موثر در زمان طلایی در صحنه تصادفات توسط سازمان های درگیر و موثر در صحنه تصادفات نظیر پلیس راه، نیروی انتظامی، هلال احمر، اورژانس، آتش نشانی و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مورد بررسی قرار گرفت.
وی یکی از نکات قابل تأمل در این مانور را نحوه و سرعت اطلاع رسانی به دستگاه‌های درگیر اعلام کرد و افزود: بررسی عملکرد نیروهای درگیر در مانور در جلسات کارشناسی بررسی شده و نتیجه آن به کمیسیون ایمنی راههای استان ارجاع داده خواهد شد.مشخصات:
نظرات: *