پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیایمن سازی راه و جلوگیری از واژگونی خودرو با اصلاح شیب شیروانی در بزرگراه نیشابور ـ سبزوار

تاریخ انتشار: 1397/11/08

​رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای نیشابور از اصلاح شیب شیروانی حاشیه راه محور نیشابور ـ سبزوار جهت جلوگیری از واژگونی خودروها خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خراسان رضوی، مجید مفیدی فر با بیان عملیات راهداری به عنوان رکن اصلی نگهداری راهها گفت: مجموعه عوامل راهداری با تعامل، همفکری، همدلی،  استفاده درست از تجهیزات و ماشین آلات و برنامه ریزی منظم سعی در انجام خدمات مطلوب تر راهداری در جهت ارتقاء امنیت عبور و مرور در سطح جاده های مواصلاتی دارند و با ارائه خدمات مطلوب راهداری، جاده ها مکان ایمن تری برای عبور و مرور خواهند شد.
وی در ادامه اظهار داشت: پیرو این اهداف اصلاح شیب شیروانی بزرگراه نیشابور ـ سبزوار از تابستان گذشته در دستور کار این اداره قرار گرفت و تا کنون 25 کیلومتر از مسیر این بزرگراه ایمن سازی شد.
مفیدی فر افزود: با توجه به اینکه واژگونی های ناشی از خواب آلودگی و خستگی رانندگان وسایل نقلیه، مهمترین عامل بروز سوانح منجر به فوت و جرح در بزرگراه نیشابور ـ سبزوار می باشد این عملیات با 10 دستگاه ماشین آلات سنگین و 15 نفر نیروی راهدار انجام شد.
رییس اداره راهداری وحمل و نقل جاده ای نیشابور در اشاره به رشد تردد در جاده های این شهرستان تصریح کرد: راههای مواصلاتی شهرستان نیشابور بابیش از 4 هزار کیلومتر راه همسنگ جزء پرترددترین راههای ارتباطی استان بوده و در 6 ماهه نخست امسال شاهد افزایش 5/9 درصدی تردد بوده ایم.
وی گفت :در مقایسه با 8 ماه سال گذشته نسبت به سال جاری شاهد کاهش 33  درصدی آمار تلفات حوادث رانندگی در راههای برون شهری و روستایی بوده ایم.
وی در پایان ابراز امید واری کرد: با تأمین اعتبارات لازم کلیه پروژه های ایمن سازی ترافیک و همت راهداران پرتلاش در سطح راههای مواصلاتی شهرستان، شاهد کاهش چشمگیر حوادث و سوانح جاده ای خواهیم بود.مشخصات:
نظرات: *