پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی:


کمک بزرگ ساخت و توسعه مجمتع‌های خدماتی و رفاهی بین‌راهی در سلامت مسافران و عدم ایجاد حوادث جاده‌ای

تاریخ انتشار: 1397/11/17

​عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی گفت: ساخت و توسعه مجمتع‌های خدماتی و رفاهی بین‌راهی کمک بزرگی در سلامت مسافران و عدم ایجاد حوادث جاده‌ای در سفرهای برون‌شهری می‌کند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری وحمل و نقل جاده ای استان خراسان رضوی، سیداحسان قاضی‌زاده‌هاشمی در مراسم افتتاح طرح توسعه مجمتع خدماتی و رفاهی بین‌راهی خطیب، اظهار داشت: حوزه راهداری منبع درآمدزایی ویژه برای توسعه شهرها و روستاها به‌خصوص مسیرهای بین‌راهی شهرهای زیارتی همچون مشهد بوده است و با توجه به گرانی سفرهای ریلی و هوایی، مردم بیشتر سفرهای جاده‌ای را انتخاب می‌کنند و ساخت و توسعه این مجمتع‌ها کمک بزرگی در سلامت مسافران و عدم ایجاد حوادث جاده‌ای در سفرهای برون‌شهری می‌کند.
وی افزود: ما در شرایطی که دولت پول و اعتبارات ندارد باید از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی حمایت ویژه کنیم و فرش قرمز جلوی پای کسانی که در مسیر خدمت به مردم و ایجاد اشتغال و کمک در رفع بحران بیکاری می‌کنند پهن کنیم.
عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی با بیان اینکه ما همیشه قدردان تلاش‌ها و خدمات فعالان بخش خصوصی هستیم، خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی هیچ انتظار و توقعی از دولت نداریم و تمام نگاهمان به فعالان و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در حوزه‌های مختلف همچون حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در مسیر خدمت مطلوب، شایسته و در خورشأن به زائر و مجاور امام رضا(ع) بوده است.
قاضی‌زاده‌هاشمی گفت: در خراسان رضوی فعالان بخش خصوصی به عنوان معین‌های حوزه اقتصادی استان معرفی شدند و از ظرفیت‌های ایران خودرو خراسان، واحدهای فعال در شهرک‌های صنعتی و دیگر مجموعه‌های فعال و خدوم در توسعه عرصه اقتصادی استان بهره‌مند خواهیم شد.
رئیس اداره بازرگانی و سرمایه‌‌گذاری راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی:
تسهیلات ۲ تا ۵ میلیارد تومانی به متولیان ساخت مجمتع‌های خدماتی و رفاهی روستایی خراسان رضوی اعطا می‌شود.
رئیس اداره بازرگانی و سرمایه‌‌گذاری راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: در حوزه توسعه روستایی حمایت‌های ویژه‌ای برای متولیان ساخت مجمتع‌های خدماتی و رفاهی روستایی استان داریم و این افراد از تسهیلات ۲ تا ۵ میلیارد تومانی برخوردار شدند.
سیدحامد افتخارزاده در مراسم افتتاح طرح توسعه مجمتع خدماتی و رفاهی بین‌راهی خطیب، اظهار داشت: این مکان در سال ۸۴ با مصوبه مجلس که آورده بود هر پمپ بنزین جاده‌ای باید یک مجمتع خدماتی و رفاهی داشته باشد فعال شد و روزانه ظرفیت ۵۰۰ پذیرش را دارد و برای ۲۱۰ نفر ایجاد شغل شده که ۷۵ مورد آن اشتغال مستقیم بوده است و روزانه تا ۳۰۰ هزار لیتر سوخت‌رسانی دارد.
وی افزود: در سال ۹۳ طرح توسعه این مجمتع خدماتی و رفاهی آغاز شد که ظرف مدت ۴ سال و با اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریال ساخته شد و این مجموعه بزرگترین مرکز استان و کشور بوده و اوج خدمات ارائه شده در مراکز خدماتی و رفاهی به زائران و مجاوران امام رضا(ع) در ایام نوروز و دهه‌های کرامت و شفاعت بوده است و بخش احمدآباد مشهد و شهر ملک‌آباد مسیر ورودی بیش از ۱۴ میلیون زائر امام رضا(ع) در طول است.
رئیس اداره بازرگانی و سرمایه‌‌گذاری راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۷ مجمتع فعال داریم و ۲۹ مجمتع هم در حال ساخت است، خاطرنشان کرد: در سال ۹۸، ۵ مجمتع جدید به بهره‌برداری می‌رسد و خراسان رضوی هم‌اکنون به لحاظ تعداد فعال رتبه چهارم و در حال ساخت رتبه اول کشور را داراست؛ همچنین ۵۵ مجوز جدید برای سرمایه‌گذارانی که تمایل به ساخت مجمتع رفاهی دارند صادر شده و در سال‌های آینده به حد استاندارد که ۸۰ مجمتع است خواهیم رسید و حالت ایده‌آل آن هر ۳۰ کیلومتر یک مجمتع بوده تا به نرم استاندارد دنیا برسد و اکنون به‌طور میانگین ۷۵ کیلومتر است و با مجوزهای جدید صادر شده حتی از حد نرمال و ایده‌آل هم گذر خواهیم کرد و خدمات‌رسانی بهتر و بیشتری به زائران و مجاوران امام مهربانی‌ها خواهیم داشت.
افتخارزاده تصریح کرد: در حال حاضر کمک بلاعوض برای سازندگان مجمتع‌ها لحاظ شده که شامل هزینه‌های راه‌های ورودی و خروجی بوده و برای هرمجمتع ۳۵۰ میلیون تومان است و هزینه‌ نصب تابلوهای اطلاع‌رسانی در فواصل هزار متری، ۵۰۰ متری و ورودی مجمتع به ارزش ۵۰ میلیون تومان نیز تقبل می‌شود که مجموع آن ۴۰۰ میلیون تومان می شود و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نگاه ملی به ۳ استان خراسان رضوی، قم و فارس که استان‌های زیارتی کشور هستند دارد.
وی تاکید کرد: در حوزه توسعه روستایی حمایت‌های ویژه‌ای برای متولیان ساخت مجمتع‌های خدماتی و رفاهی روستایی داریم که شامل تسهیلات ۲ تا ۵ میلیارد تومانی می باشد و از ابتدای امسال تاکنون این تسهیلات به سازندگان ۵ مجمتع خدماتی و رفاهی روستایی اعطا شده است.مشخصات:
نظرات: *